بهترین فیلم های ۲۰۱۹ را شناخته و حتماً آن ها را تماشا کنند زیرا یکی از کارهایی که عاشقان فیلم و سینما باید انجام دهند؛ این است. حرفه ای های سینما می دانند که جمع بندی سینما  معمولاٌ با اجرای مراسم اسکار انجام می شود که با برگذاری این مراسم پایان سال سینما را نیز در نظر می گیرند.

در سال ۲۰۱۹ نیز شاهد فیلم های خوبی روی پرده سینماها بودیم.

این فیلم ها در ژانرهای مختلف سینما کار شده بود، که عبارتند از :

 • درام‌های جذاب
 • فیلم های کمدی
 • مستندهای دیدنی
 • علمی تخیلی
 • اکشن
 • ژانر وحشت و …

همانطور که گفته شد در ژانرهای مختلف سینما شاهد فیلم های حرفه ای بودیم. در این میان سینمای وحشت و ابر قهرمان نیز از در ساختن آثار قوی کوتاهی نکردند. همچنین در دسته بهترین فیلم های ۲۰۱۹ سبک های عاشقانه نیز به چشم می خورد. در این سال علاوه بر موفقیت سینمای مفهومی، موفقیت های چشم گیری در سینمای گیشه مشاهده شد که نشان می دهد سال ۲۰۱۹ تمامی اعضای خانواده سینما با مهربانی برای موفقیت دنیای سینما همکاری داشته و او را همراهی کردند. به شما پیشنهاد می کنم فهرست زیر را مطالعه نموده و حتماً از دیدن بهترین فیلم های ۲۰۱۹ لذت ببرید.

یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ با عنوان بوی او (Her Smell) :

فیلم بوی او با بازی الیزابت ماس (Elisabeth Moss) و اثر الکس راس‌ پری (Alex Ross Perry) می باشد. در فیلم بوی او الیزابت نقش دختری طغیانگر را به عهده دارد.

این دختر در سر تا سر فیلم، رفتارهای خودمحور و خودشیفته ای دارد .

این رفتارهای موجب می شود تا اثر تخریب گری بر او بگذارد.

داستان فیلم حول زندگی یک نوازنده با استعداد می چرخد که بکی سامتینگ (Becky Something) نام دارد، که آشوبی را بین اعضای گروه موسیقی خود، دختر کم‌ سن‌ و سالش، همسر سابقش، مادرش و رقیب هایش و حتی مدیر برنامه هایش ایجاد می کند.

در این آشوب همه و حتی اشخاص وفادار به این شخص درگیر می شوند.

بوی او یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

علاقه مندان به این فیلم می توانند فیلم بوی او را در پنج فصل ببینند.

در این فصل‌ ها ویدئوهایی از دوران خوش زندگی بکی‌ سامتینگ دیده می شود که به‌ صورت فلاش‌ بک گردآوری شده و به یکدیگر گره خورده اند. در این فیلم کارگردان سعی دارد تصویری از نمای دوربین روی دست، شخصیت اول داستان را به بیننده نشان دهد، که شامل شکست هایی است که از مواد مخدر به او تحمیل شده تا روزهای موفقیتی که در بازگشت از مسیر قبلی است.

در واقع الیزابت ماس با هنرمندی تمام، زشتی ها و زجر و عذاب را به نمایش می گذارد و خشم ها را که از آسیب پذیری سر چشمه می گیرد، نمایش می دهد، که این نما از شخصیت بکی سامتینگ در صحنه‌ ای با نمای بلند (سکانس‌ پلان) خیره کننده است. قطعه ای که الیزابت در این صحنه اجرا می کند، «بهشت» نام دارد که یکی از آثار معروف آهنگساز و خواننده ای به نام برایان آدامز می باشد.

تصویر دوربین روی دست چیست ؟

منظور از دوربین تصویر دوربین روی دست، در واقع روشی از فیلم برداری است که معمولاً برای مستند ها و ضبط خبر از آن استفاده می شود و در آن دوربین را به بدن یا دست فیلم بردار متصل می کنند و گاهی نیز در سینما از این روش استفاده می کنند. در این فیلم شما می توانید مشاهده کنید که یک نفر چگونه از اوج به پرتگاه می افتد و چگونه مجدد به موفقیت می رسد.

مرده‌ ها نمی‌ میرند (The Dead Don’t Die) :

مرده ها نمی میرند یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

محال است که شما از علاقه مندان به سینما باشید اما نام جیم‌ جارموش را نشنیده باشید.

البته در این فیلم که یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ می باشد، برای اولین بار در چنین داستانی دیده می شود. در این فیلم آخر زمانی با ماجراجویی های توهم برانگیز نمایی از شهری به نام سنترویل (Centerville) نشان داده می شود که مورد هجوم زامبی‌ ها یا همان مرده‌های متحرک قرار گرفته است.

مهمترین شخصیت های این داستان دو افسر می باشند، که با زامبی ها مبارزه می کنند.

بیل موری (Bill Murray) در نقش افسر ارشد و آدام درایور (Adam Driver) در نقش همکارش بازی می کنند.

نکته ای که مشخص نیست این است که چرا زامبی ها به شهر حمله کرده اند؟

اما سؤالی که پیش می آید این است که تغییرات زمین زامبی ها را به وجود آورده است؟

شاید هم آلودگی محصولات کشاورزی و مزارع موجب به وجود آمدن چنین وضعی شده است.

البته برخی معتقدند که ماتریالیسم که از گذشته با آمریکایی هاست، زامبی ها را به سنترویل کشانده است. در واقع جاودانگی جارموش در مرده‌ ها استعاره ای از ماتریالیسم یا ماده‌ گرایی آمریکایی است که این موضوع در دوران ریاست‌ جمهوری فردی مانند دونالد ترامپ بیش از هر زمان دیگری مشاهده می شود.

یک نکته جذاب فیلم مرده ها نمی میرند :

یکی از جمله هایی که بارها در این فیلم از افسر پلیس تنبل، با بازی بیل موری می شنویم این است که: «پایان خوبی در انتظارمان نیست». دلیلی که این افسر ارشد مدام این جمله را تکرار می کد این است که ماجراهای فیلم را به خوبی می داند و برخی مواقع صحنه هایی که قرار است اتفاق بیفتد را می داند، همچنین اظهار می کند که شخصیتی از فیلم جیم جارموش است و چون فیلم‌نامه را خوانده پایان داستان را می داند.

به همین علت نمی توان گفت که این فیلم یک روایت معمولی است.

این اثر جارموش در واقع عصر سهل انگاری و مصرف گرایی را نشان می دهد.

همچنین دنیا و آمریکا را یک برزخ می داند که به چیزهای غیر عادی مانند زامبی ها عادت دارد.

برخی از بازیگرانی که این طنز تلخ و هجوگونه را به تصویر کشیده اند عبارتند از:

 • کلویی سونی (Chloë Sevigny)
 • سلنا گومز (Selena Gomez)
 • دنی گلاور (Danny Glover)
 • لاری فسندن (Larry Fessenden)
 • تام ویتز (Tom Waits)

تصویری که جارموش در قالب یک فیلم برای ما به معرض نمایش گذاشته است، در واقع یک جهنم سیاه است.

یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ با عنوان رنگ سریع (Fast Color):

رنگ سریع از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

فیلم رنگ سریع با یک دیالوگ شروع می شود، این جمله که عبارت است از «اگر چیزی بشکند و خراب شود، همیشه همین‌طور باقی خواهد ماند» در واقع دیالوگ لورین توسان (Lorraine Toussaint) در نقش بو (Bo) می باشد. البته در طول فیلم انعطاف آدم ها و اشیاء را در برابر خانواده، ارتباطات و عشق می بینیم که تأثیر مثبت دریافت می کنند. در این فیلم جولیا هارت (Julia Hart) با همراهی جوردون هورویتز (Jordan Horowitz) در دومین اثر خود، داستان زندگی روث (Ruth) با بازی گوگو امبتارا (Gugu Mbatha-Raw) را به طور یک داستان حماسی تعریف می کند.

با وجود اینکه این داستان حماسی است، اما با داستان های حماسی سنتی تفاوت دارد.

این فیلم در واقع در دنیای ابرقهرمانان ساخته شده، اما شبیه به فیلم های بتمن نیست.

در این فیلم شخصیت نقش اول فیلم به گونه ای است که می تواند کارهای خارق العاده و عجیب انجام دهد. برای مثال می تواند باعث به وجود آمدن زلزله هایی شود که خرابی به بار می آورد. در طول فیلم می بینیم که روث از دست پلیس به خانه ای که در کودکی زندگی می کرده، باز می گردد و مادر و دخترش را در آنجا ملاقات می کند و پی به انرژی های عجیب آن ها می برد.

انرژی آن ها تجزیه رنگ هاست که هم می تواند مخرب و هم می تواند سازنده باشد.

فیلم رنگ سریع داستانی از التهاب افراد با حضور در خانواده است، که دارای دو نقطه قوت می باشد:

 •  جلوه‌های ویژه
 • بازی خوب گوگو امبتارا

زنی که گوگو نقش آن را به عهده دارد، تنها به واسطه پیوندهای خونی و خانوادگی قدرتی را به دست آورده است. این فیلم زندگی سه زن سیاه پوست را نشان می دهد که دارای توانایی هایی هستند که می خواهند در راه مفید از آن استفاده کنند.

پوست (Skin) :

پوست از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ که در دسته فیلم های کوتاه قرار می گیرد، پوست است.

اثری که گای ناتیو (Guy Nattiv) کارگردانی کرده و برنده جایزه اسکار شده، در واقع تحلیل گر ریشه‌ های نفرت می باشد. فیلم پوست سرگذشت پسری را به تصویر می کشد که در یک خانواده‌ نئونازیستی متولد شده و پس از اینکه مادری تنها را ملاقات می کند، متوجه می شود که زندگی فراتر از دید اوست. این شخص با عشق و زندگی سالم آشنا می شود و یاد می گیرد با آن ها بدون نفرت و بیگانه‌ هراسی زندگی خود را ادامه دهد.

این فیلم یکی از بهترین فیلم هایی است که جیمی بل (Jamie Bell) در آن بازی کرده است. این فیلم در واقع ثابت قدیمی و سرسختی جیمی را برای تغییر و رهایی نشان می دهد که جغرافیا و سیاست در آن نقش مهمی دارد.

این دو در دنیای امروزی هم تأثیر گذار و مهم می باشند.

در این فیلم در واقع سختی هایی که بر جیمی وارد می شود، برای رهایی او از زندان خودساخته بشر است. دنیایی که در پوست به تصویر کشیده شده است، سرشار از اسارت بشری در خشونت، انزوا و نبود امنیت است که با درد کشیدن و قربانی شدن به رهایی و اصلاح خواهد رسید.

فصل دوم آن (It Chapter Two) از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ :

فیلم it از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

فیلم آن تأثر مستقیم خود را از آثار استیون کینگ (Stephen Edwin King) نویسنده رمان های معروف و فیلم درخشش استنلی کوبریک نابغه (Stanley Kubrick) که جک نیکلسون (Jack Nicholson) در آن بازی کرده است، می گیرد.

استیون کینگ با رمان ها و فیلمنامه هایی که می نویسد، محبوب و معرف شده است.

در مورد قسمت دوم فیلم آن که در ژانر وحشت ساخته شده است و اندی موشیاتی (Andrés Muschietti) آن را کارگردانی کرده است، ادامه داستان ترس های کودکان از شخصیت معروف پنی‌ وایز (Pennywise) یا همان دلقک وحشتناک فیلم می باشد. البته در فصل دوم همان کودکان عضو باشگاه بازندگان، بزرگ شده و ماجراهای قبلی خود را پشت سر گذاشته اند. در این فصل فیلم مشاهده می کنیم که اعضای باشگاه بازندگان با تماس های تلفنی مرموزی که به آن ها می شود، به زادگاه خود باز می گردند و با پنی‌ وایز خبیث مواجه می شوند.

این مطلب را حتما بخوانید  Mars is the fourth planet from the Sun

نقش دلقک را در فصل دوم هم مانند فصل قبلی، بیل اسکارشگورد (Bill Skarsgård) به عهده دارد.

البته سوای وجه ترسناک فیلم، شما با دیدن این فیلم متوجه می شوید که خاطرات کودکی مید تواند تمام بزرگ سالی شما را تحت تأثیر قرار دهد و درک شما را از زندگی عوض کند. در فصل دم شاهد مبارزه گروه بازندگان با ترس‌ ها، اضطراب ها، شک‌ ها و حسرت‌ هایشان خواهیم بود.

در این میان قدرت همراهی و با هم‌ بودن به آن ها کمک می کند تا پیروز شوند.

دولمایت اسم من است (Dolemite is My Name) :

دولمایت نام من است از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ با بازی ادی مورفی (Eddie Murphy) به سینما آمد و دوباره با دیدن این فیلم یک شخصیت دوست داشتنی دیگر از این بازیگر به تصویر کشیده شد. شخصیت این بازیگر در فیلم دولمایت اسم من است، در واقع نقش رودی ری‌ مور (Rudy Ray Moore)، کمدین معروف آمریکایی است. البته این بازی مفرح و جذاب از ادی مورفی را پس از سال ها انتظار، دیدیم. در این فیلم ادی مورفی با ایفای نقش کمدین سیاه‌ پوست آمریکایی مجدداً جلوی دوربین ظاهر شد و برای بازی در این نقش از کت‌ و شلوارهای خاص و کلاه‌ های جذاب و بامزه‌ ای استفاده کرد تا در خاطره ها ماندگار شود.

رودی ری مور که نام شخص اول این فیلم است، در رویای تبدیل شدن به یک کمدین موفق تلاش هایی می کند، که در این فیلم به تصویر کشیده شده است.

در این فیلم شخصیتی به نام دولمایت ساخته می شود و روی صحنه استند آپ کمدی می رود.

این شخصیت تمام تلاش خود را می کند تا یک فیلم بسازد و یا رپ بخواند.

در واقع داستان فیلم دولمایت اسم من است با سرزندگی و الهام بخشی، فراز و نشیب های زندگی حرفه ای یک کمدین سیاه پوست را به نمایش در می آورد که به ستاره دنیای هنر تبدیل خواهد شد و ادی مورفی بازیگر این فیلم این نقش را به زیبایی به اجرا درآورده است.

از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ با عنوان ببرها نمی‌ ترسند (Tigers Are Not Afraid) :

ببرها نمی ترسند از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

ببرها نمی‌ ترسند به عنوان یکی از کارهای فانتزی – تخیلی ایسا لوپز (Issa López) شناخته شد. اگر کمی به این فیلم دقت کنید به این نتیجه خواهید رسید که از فیلم های گی‌ یرمو دل‌ تورو (Guillermo del Toro) در تولید آن الهام گرفته شده است و داستان های شیرین پریان را به تصویر کشیده است. در واقع داستان این فیلم زمانی اتفاق می افتد، که جنگ مواد مخدر در مکزیک در حال رخ دادن است. داستان این فیلم از این قرار است که استرلا دختر خانواده به خانه باز می گردد و مادر خود را نمی بیند.

گم شدن مادر استرلا بی ربط به درگیری های مواد مخدری که در شهر رخ داده است، نیست. در این میان دختر تصمیم می گیرد با پسران یتیمی که می شناسد یک گروه تشکیل دهد و به دنبال مادرش به جست و جو می پردازد.

در این فیلم جذاب اوضاع سیاسی و اجتماعی مکزیک به تصویر کشیده شده است.

البته این فیلم دارای صحنه هایی همراه با خشونت نیز هست.

در برخی صحنه ها بدون هیچ سانسوری این خشونت نماش داده می شود.

ببرها نمی ترسند به عبارتی روایتگر مکانی ملتهب و تشویش گروهی نوجوان  می باشد، که در محیط خشن اطراف خود دچار آسیب های روحی و جسمی از طرف اطرافیان می شوند و در واقع قربانی به حساب می آیند.

برشی از مرده (One Cut of the Dead)، از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ :

برشی از مرده از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

این برش از مرده، شاید یک برش از مرده کالتی باشد که زوج هم بازی در فیلم برای دفاع از خود در برابر زامبی ها نگه می دارند. البته این فقط یک حدس بود و این فیلم با فیلم های دیگر درباره زامبی ها فرق دارد، زیرا در بررسی های نقد منتقدان و حتی فروش گیشه موفقیت های چشمگیری کسب کرده است.

به گفته آقای هیگوراشی (Higurashi) کارگردان فیلم ۳۰ دقیقه ای زامبی ها نیاز به کات دادن و قطع کردن صحنه ها ندارد و این سی دقیقه با یک تکنیک فیلم برداری می شود و پس از آن در ادامه فیلم داستان ها و ماجراهای اصلی فیلم نشان داده می شود. کل این فیلم حول داستان یک گروه فیلم برداری می چرخد که با یک مسأله مضحک و مفرح طی ساخت فیلم درگیر هستند و مشکلاتی از جمله محدودیت‌ های بودجه، بازیگران پرماجرا و اذیت‌ کن و موانع مختلف در حین ساخت فیلم پیش می آید، اما در هر صورت مشکل حل می شود و فیلم ساخته می شود.

برشی از مرده علاوه بر اینکه یک فیلم متفاوت است، جذابیت هم دارد.

شینیچیرو اودا (Shin’ichirô Ueda) با اینکه یک فیلم ساز معمولی است و در دسته فیلم سازهای معروف آمریکایی قرار ندارد ولی فیلم هایش ارزش دیدن دارند.

زندگی نامرئی (Invisible Life) یکی دیگر از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ :

زندگی نامرئی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

در این فیلم در واقع جامعه ای مردسالار و زنان سرخورده به تصویر کشیده می شود که در طی دوره های گذشه هم آدم ها با آن دست و پنجه نرم می کردند. کریم عینوز (Karim Aïnouz) که کارگردان آلمانی‌ـ‌برزیلی فیلم زندگی نامرئی است طی یک داستان متنوع تبعیض های جنسیتی زنان برزیلی را در دهه ۵۰ به تصویر کشیده است. در سر تا سر این فیلم علیه زنان نابرابری‌ ها و تبعیض‌ های مردسالارانه، فشارهای سنگین اجتماعی و رؤیاهای برباد رفته زنان به چشم می خورد.

زنانی که زیر بار این فشارها خرد شده و وحشی و خشن وارد جامعه می شوند.

این فیلم بر گرفته شده از رمان مارتا باتالا (Martha Batalha) می باشد.

عینوز تلاش می کند تا در این فیلم قدرت، تنهایی و درد دو خواهر را به تصویر بکشد.

این دو خواهر را پدر بی‌عاطفه‌شان از هم جدا کرده است و آنها در جامعه مردسالار در پِی رسیدن به حقوق و سهم خود هستند.

بدنم را گم کردم (I Lost My Body) :

بدنم را گم کردم از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

یکی دیگر از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹ فیلم بدنم را گم کردم به کارگردانی ژرمی کلاپین (Jérémy Clapin) می باشد. این فیلم در واقع انیمیشنی ساخته شده است و جزء فیلم هایی است که نامزد جایزه اسکار در رشته انیمیشن شده است.

این انیمیشن جزء فیلم های تخیلی – فانتزی است.

داستان این انیمیشن داستان دستی است که به دنبال بدنی می گردد که از آن جدا شده است.

در پی این جست و جو دست راهی سفری پرماجرا می‌ شود.

در واقع این دست متعلق به یک پسر مراکشی تبار است.

شغل این پسر قبل از حادثه ای که دستش را از او گرفته، پیک موتوری یک رستوران بوده است.

این داستان روایت حوادث زندگی، عشق و سرنوشت می باشد.

در سر تا سر فیلم مفاهیم فلسفی در کنار بخش‌ های فنی کار از جمله موسیقی و ساخت قوی اثر باعث شده این انیمیشن بسیار جذاب و دیدنی باشد.

کارخانه آمریکایی (American Factory) :

کارخانه آمریکایی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

کارخانه آمریکایی یکی دیگر از فیلم هایی است که در ژانر مستند در دسته بهترین فیلم های ۲۰۱۹ قرار گرفته و نامزد جایزه اسکار ۲۰۲۰ هم بوده است.

تهیه‌ کنندگان این فیلم باراک و میشل اوباما و  نت‌ فلیکس هستند.

در فیلم کارخانه آمریکایی استفن بوگنار (Steve Bognar) و جولیا ریچرت (Julia Reichert) به دنبال رابطه چین و آمریکا هستند تا آن را رمز گشایی کنند. فیلم کارخانه آمریکایی در واقع یک کارخانه‌ چینی را معرفی می کند که در مکان سابق کارخانه جنرال‌موتورز مشغول به کار شده است.

در سراسر فیلم تضادها و اختلافاتی میان دو فرهنگ چینی و آمریکایی مشاهده می شود.

در این فیلم به موارد مختلفی پرداخته می شود که مهمترین آن ها عبارتند از:

 • نگاه رویکرد این دو ملیت به کارگران
 • شیوهٔ عملکرد دو کشور در مواجهه با موضوعات مختلف
 • امکان همکاری‌ های دو کشور

 تدفین کوجو (The Burial of Kojo) :

تدفین کوجو از بهترین فیلم های ۲۰۱۹

تدفین کوجو به کارگردانی بلیتز بازوال (Blitz Bazawule) ساخته شده است.

از آنجایی بلتیز یک موسیقی دان می باشد، این فیلم حال و هوایی شاعرانه و فانتزی دارد.

در سر تا سر این فیلم کنارهم بودن، از دست‌ دادن و همراهی به چشم می خورد.

داستان این فیلم زندگی دختر کوچکی اهل کشور غناست که مجبور می شود به همراه خانواده اش از روستای محل زندگی خود کوچ کرده و برای رسیدن به شرایط مالی بهتر به یک شهر برزرگ وارد شوند. این دختر که اسی نام دارد به همراه خانواده اش به شهر دیگری که اتفاقاً عمویش هم در آنجا هست می رود.

درواقع عموی اسی با پدرش که کوجو نام دارد اختلافاتی دارند.

این اختلاف و درگیری بر سر دختری است که هر دو برادر همزمان عاشق او می شوند.

که آن دختر تصمیم به ازدواج با عموی اسی را دارد .

در شب عروسی بر اثر حادثه ای می میرد و این حادثه را کوجو به بار می آورد.

در ادامه می بینیم که پدر و عموی اسی هر دو در معدن کار می کنند.

روزی عموی اسی کوجو را در چاهی می اندازد و متواری می شود.

اسی با پرنده سفیدی دوست است که او را از کلاغ های سیاه محافظت می کند.

در واقع این پرنده سفید استعاری است.

همچنین در این فیلم تدفین کوجو در فضایی بین فانتزی و واقعیت انجام مس شود.

این فضا علاوه بر انرژی دل چسبی که دارد بسیار دیدنی است.

ادامه این مطلب را در بلاگ اینترنت چک بخوانید.