در ادامه دو مقاله قبلی که ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ را در آن ها شروع به معرفی کردیم.

در پارت سوم و آخر این مقاله را ادامه می دهیم و فیلم های بیشتری گردآوری می کنیم.

برای شناخت فیلم های برتر سال گذشته با ما همراه باشید.

روزی، روزگاری در… هالیوود (Once Upon a Time in…Hollywood) :

روزی روزگاری در هالیوود فیلم برتر سال ۲۰۱۹

فیلم روزی روزگاری در هالیوود برای کسانی که کوئنتین تارانتیو (Quentin Tarantino) را دوست دارند، می تواند فیلم جذابی باشد. با این فیلم کارگردانش به روزهای اوج خود رسیده است و دقیقا همان محبوبیتی را به دست آورده که قبلاً با ساخت پالپ‌ فیکشن (Pulp Fiction) پیدا کرده بود.

این فیلم سه نقطه قوت دارد، که آن را به موفقیت رسانده اند که عبارتند از:

 • خلاقیت تارانتینو در تعریف‌ کردن داستانی از سینمای دهه ۶۰ میلادی
 • بازی‌ های خوب دی‌ کاپریو (Leonardo Dicaprio)
 • بازی های خوب برد پیت (Brad Pitt)

داستان این فیلم داستان بازیگری است که دی کاپریو نقش آن را به عهده دارد و دارای موقعیتی متزلزل و نامناسب است. این بازیگر یک دوست صمیمی دارد که اتفاقاً بدلکار او در اکثر فیلم هاست و نقش او را برد پیت بازی می کند. در طول فیلم دیده می شود که دی‌ کاپریو در همسایگی کارگردان معروفی، به نام رومن پولانسکی (Roman Polanski) و همسر شارون تیت (Sharon Tate) زندگی می کند و همین موضوع باعث می شود که با خود فکر کند که این همسایگی به او در گرفتن نقش های خوب کمک می کند.

این فیلم فانتزی – نوستالژی سراسر آرزو و خون است.

بدون شک با وجود این دو ستاره فیلم روزی روزگاری در هالیوود یکی از ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ می باشد.

انگل (Parasite)؛ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ :

پارازیت از فیلم برتر سال ۲۰۱۹

اگر از دسته اشخاصی هستید که به فیلم کمدی علاقه دارید باید بگویم فیلم انگل از دسته کمدی های سیاه است که می تواند به خوبی شما را جذب کند. این فیلم به کارگردانی بونگ جون هو (Bong Joon-ho) تصویرگر کلیشه ای با روایت نو و مدرن است.

این شکافی که از آن صحبت شد، در واقع شکاف طبقاتی بین مردم کره جنوبی است.

در فیلم انگل مردم کره جنوبی که در طبقه فقیر مورد ظلم و خودخواهی طبقه مرفه قرار می گیرند، به خوبی و نزدیک به واقعیت نشان داده شده است.

داستان فیلم انگل داستان زندگی خانواده ای است که در فقر به سر می برند.

پسر این خانواده به واسطه جریان هایی پا به خانه اشخاصی مرفه باز می کند تا به فرزند خانواده ثروتمند، زبان انگلیسی یاد بدهد. به این وسیله دیگر اعضای خانواده خود را برای کار به این خانه می آورد و در طول فیلم شاهد جنگ بین این دو خانواده هستیم که نمادی از قشر ضعیف و قشر مرفه ظالم و خودپسند اتفاق می افتد.

فیلم انگل به خوبی این مثال را نشان می دهد که برای بقا باید بکشی تا کشته نشوی.

در این فیلم با شگفتی تمام جامعه امروزی به تصویر کشیده شده است.

از آنجایی که این فیلم جوایز ارزنده‌ ای از جمله گلدن‌گلوب، اسکار را به خود اختصاص داده است، یکی از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹شناخته شده است.

درد و افتخار (Pain and Glory) :

درد و افتخار فیلم برتر سال ۲۰۱۹

پدرو آلمودوار (Pedro Almodóvar) کارگردان برجسته ای است که با فیلم تازه ای که ساخته است، سینما دوستان را شگفت زده کرد. در این فیلم با بازایی آنتونیو باندراس (Antonio Banderas) داستان زندگی کارگردان پیر و مریضی به تصویر کشیده شده است که دیگر کارگردانی نمی کند و موفقیت جدیدی کسب نکرده است.

این کارگردان در فرصتی با یکی از بازیگرانی که قبلاً با او کار کرده است، رو به رو شده و به یادآوری خاطرات گذشته می پردازد و در برخی موارد تکلیف مسائل مختلف زندگی اش را روشن می کند. البته در صحنه هایی که به گذشته باز می گردد مادرش نقش مهمی در داستان دارد. در سراسر فیلم از سینما و خانواده و درگیری های درونی با خود دیده می شود.

به نظر شما با نگاه به گذشته انسان بیشتر درد می کشد و یا به خود افتخار می کند.

فیلم برتر سال ۲۰۱۹ با عنوان در پارچه (In Fabric) :

در پارچه فیلم برتر سال ۲۰۱۹

فیلم در پارچه اثر کارگردان محبوب پیتر استریک‌ لند (Peter Strickland) می باشد.

اشخاصی که این کارگردان را می شناسند از علاقه او به ژانرهای سینمایی دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی اروپا با خبر هستند، که در این فیلم نیز نشان داده شده است.

فیلم در پارچه در دسته‌ بندی فیلم‌ های ژانر وحشت قرار دارد.

در این فیلم داستان روح سرگردانی به تصویر کشیده شده است که به وسیله یک لباس نفرین شده از تن شخصی به شخص دیگر می رود. طی این فیلم می بینیم که یک زن مطلقه به فروشگاهی مراجعه می کند و یک لباس قرمز رنگ خریداری می کند که بعد متوجه می شود لباس غیر عادی است.

این زن با هر با پوشیدن لباس با زخم هایی روی بدن خود مواجه می شود.

طی داستان های پر رمز و راز و وحشتناک این فیلم متوجه خواهیم شد که یک روح در بین تار و پود این لباس نفوذ کرده است و می تواند از بدن فردی به فرد دیگر منتقل شود. البته این فیلم تا حدودی ژانر کمدی نیز دارد و با خود طنزی وحشتناک به همراه دارد و آن را به راحتی به بیننده القا می کند.

 سفر طولانی روز در شب (Long Day’s Journey Into Night) یکی از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ :

سفر طولانی روز در شب فیلم برتر سال ۲۰۱۹

سفر طولانی روز در شببه کارگردانی بی گان (Bi Gan)با فضایی سه بعدی با نور پردازی و ترکیب رنگ فوق العاده به عنوان یک اثر فوق العاده دوست داران سینما را به خود جذب نمود.

داستان این فیلم از این قرار است که مردی برای تدفین پدر خود به زادگاهش باز می گردد.

با بازگشتن به زادگاهش خاطرات گذشته و حتی زنی که عاشق او بوده را به یاد می آورد.

این نشان می دهد که نقش اول فیلم در واقع با گذشته ای درگیر است که رهایش نمی کند.

همین موضوع باعث می شود که این مرد در دنیایی بین رؤیا و واقعیت اسیر شده و در همان خلسه به دنبال عشق از دست رفته خود بگردد و بخواهد گذشته هایش را دنبال کند.

صحنه های شاعرانه فیلم می تواند روح دوست داران فیلم های مفهومی را اغنا کند.

سوغاتی (The Souvenir)؛ از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ :

سوغاتی فیلم برتر سال ۲۰۱۹

در فیلم سوغاتی زندگی دختر جوانی به نام جولی به نمایش گذاشته می شود که مردی بزرگ‌ تر از خود به نام آنتونی را ملاقات کرده و عاشق او می‌ شود. مشکل از زمانی شروع می شود که دختری به این جوانی به راحتی نمی تواند ابعاد و زوایای شخصیت آنتونی را به راحتی بشناسد زیرا بسیار جوان است و درک او کم می باشد.

البته به موازات نشان دادن رابطه جولی و آنتونی، زندگی شخصی او نیز نمایش داده می شود.

در فیلم روایت علاقه مندی جولی به هنر نیز روایت می شود.

دختر فیلم در طول فیلم علاوه بر اینکه تجربه های رنگارنگی به دست می آورد، خود را به خوبی در دنیای هنر و زندگی شخصی می شناسد.

این فیلم به کارگردانی جوآنا هاگ (Joanna Hogg)، ساخته شده است.

در فیلم سوغاتی عشق به عنوان یک وسیله معرفی می شود که به خودشناسی کمک میکند.

همچنین با انتخاب صحیح و شگفت آور کارگردان، صحنه‌ های زیبایی از زندگی جولی نمایش داده می شود.

آپولو ۱۱ (Apollo 11) :

اپولو ۱۱ فیلم برتر سال ۲۰۱۹

اگر علاقه مند به فیلم های مستند فضایی هستید، فیلم آپولو ۱۱ از تاد داگلاس میلر (Todd Douglas Miller) می تواند برای شما جذاب باشد.

داستان این فیلم درباره نخستین سفر آمریکایی‌ ها به کره ماه می باشد.

در طول این فیلم صحنه های جالبی از تلاش‌ها، جسارت و شجاعت افرادی مانند نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong)، باز آلدرین (Buzz Aldrin) و مایکل کالینز (Michael Collins) می بینیم که برای رساندن بشر به آرزوهایش خودشان را وقف می کنند.

در پروژه آپلو ۱۱ مأموریت های با شکوهی در ارتباط با سفر ماه به تصویر کشیده شده است و این فیلم را به یک مستند با شکوه تبدیل کرده است. برخی از صحنه های این فیلم پخش زنده تصویر نخستین کسانی است که به ماه سفر کرده اند و ماجرایی جذاب و نفس گیر را پشت سر می گذارند.

مستند آپلو ۱۱ سرشار از چالش هایی است که اولین ماه نوردان آن ها را به خوبی پشت سر گذاشتند.

دایان (Diane) :

دایان فیلم برتر سال ۲۰۱۹

در فیلم دایان زندگی زنی با همین نام روایت می شود که اطرافیان اولویت بیشتری در زندگی اش دارند. در این فیلم دیده می شود که دایان بیش از حد به اطرافیان خود اهمیت می دهد و دائماً در حال بهبود دادن رابطه اش با پسر معتادش است و به حدی از خود غافل می شود که خود را در آستانه خشم و حسرت های گوناگون می یابد. تا جایی که دایان به یک زن از خودگذشته با وجودی سر شار از احساس گناه و عصبانیت تبدیل می شود.

این فیلم به کارگردانی کنت جونز (Kent Jones) ساخته شده است.

کنت جونز در ابتدا به‌ عنوان منتقد سینمایی شناخته شده است.

با نمایش دادن شخصیت دایان کارگردان توانسته یک زن تنها را به خوبی به تصویر بکشد، زنی که با هم نوع دوستی که سر چشمه در مذهب دارد و رازهایی که در سینه دارد به خودش آسیب می زند. دایان را بازیگری با نام مری‌ کی پلیس (Mary Kay Place) با هنرمندی به تصویر می کشد و به راحتی می توان این فیلم را در دسته ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ قرار داد.

یکی از ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ با عنوان سیمای زنی در آتش (Portrait of a Lady on Fire) :

سیمای بانویی در آتشفیلم برتر سال ۲۰۱۹

سیمای زنی در آتش فیلمی است که داستان زنانه دارد.

این فیلم در قرن ۱۸ میلادی روایت می شود و زندگی یک زن جوان نقاش را به تصویر در آورده که بر خلاف میلش به دستور یک مادر اشرافی مجبور می شود از دختر او پرتره ای بکشد. زن نقاش برای اینکه بتواند به درستی جزئیات چهره دختر را ترسیم کند تصمیم می گیرد با او دوست شود.

این دوستی رابطه ای نزدیک و صمیمانه میان این دو زن ایجاد می کند.

زن نقاش به این نکته پی می برد که دختر در شرف ازدواجی است که از آن راضی نیست.

فیلم سیمای زنی در آتش در واقع قدرت زنان را در زندگی واقعی به تصویر کشیده است.

از آنجایی که سلین سیاما (Céline Sciamma) کارگردان این فیلم به خوبی این قدرت زنانه را نشان داده است فیلم اودر ردیف ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ قرار می گیرد.

فیلی که بی‌ حرکت نشسته است (An Elephant Sitting Still) :

فیلی که بی حرکت نشسته است فیلم برتر سال ۲۰۱۹

اگر شما هم عاشق فیلم های تراژدی هستید به شما پیشنهاد می کنم حتما فیلی که بی‌ حرکت نشسته است را  تماشا کنید.

فیلمی که از انزوا، نفرت، خشم و غم یک تراژدی بیرون کشانده است.

داستان این فیلم زندگی شهروندان چینی را نشان می دهد که درون خود احساس بی قدرت بودن و بی ارزش بودن را حس می کنند. این فیلم داستان یک روز را به تصویر می کشد و شخصیت های مختلف فیلم هر یک با داستان زندگی خود با یک ارتباط هنرمندانه و ظریف به هم ربط پیدا می کنند.

در نهایت تمامی داستان های ناامید کننده فیلم به هم مربوط می شود.

در این فیلم داستان های مختلفی روایت می شود که چند مورد از آن عبارتند از :

 • پیرمردی که قرار است به خانهٔ سالمندان فرستاده شود
 • دخترکی که در پی رابطه با ناظم مدرسه به دردسر افتاده است
 • دوستان دختر و شخصیت‌ های مختلف فیلم

در این فیلم یک فضای سرد و یخ‌ زده اجتماعی به تصویر کشیده شده که هیچ راه رهایی از آن وجود ندارد. فیلم فیلی که بی‌ حرکت نشسته است حدود ۴ ساعت به طول می انجامد که یک جامعه چینی سر تا سر انزوا و نا امیدی را به تصویر می کشد.

مونوس (Monos):

مونوس فیلم برتر سال ۲۰۱۹

در فیلم مونوس شما می توانید جنون، عشق و دشمنی را به خوبی درک کنید.

این فیلم داستان سربازان نوجوانی را روایت می کند که به عنوان زیر دستان یک پزشک آمریکایی در فضایی دور افتاده از یک کشور آمریکای لاتین مشغول به گذراندن خدمت می باشند. تمریناتی که این سربازان می بینند کمی سخت است و برنامه‌ های سنگینی برای روزهای آن ها در نظر گرفته شده است. برای اشخاصی که فیلم کارگردن معروف فوردکاپولا (Francis Ford Coppola) با نام اینک‌ آخرالزمان (Apocalypse Now) را دیده اند، با دیدن این فیلم نیز همان فضا و حس را تجربه خواهند کرد. در طول این فیلم سربازهای نوجوان به همراه پزشکی که سرپرست آن هاست وارد یک جنگل می شوند که باعث می شود اتحاد خود را از دست بدهند.

اما مفاهیم دیگری را تجربه کنند که عبارتند از:

 • ترس
 • وفاداری
 • ارتباطات نزدیک جسمی
 • بیگانگی
 • کنترل

فیلم مونس از تأثیرات مخرب و ماهیت بد جنگ بر روی کودکان و نوجوانان سخن می گوید.

گلوریا بل (Gloria Bell)؛ یکی از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ :

گلوریا بل فیلم برتر سال ۲۰۱۹

گلوریا بل داستان زنی را روایت می کند که در دهه ۵۰ سالگی تصمیم دارد بحران پیری خود را با شرکت کردن در کلاس های رقص پشت سر بگذارد. گلوریا بل به دنبال عشق می رود و در طول فیلم با مردی آشنا می شود که مانند گلوریا از همسر خود جدا شده است.

این رابطه با ماجراها و نوساناتی همراه است و این دو چالش هایی دارند.

فیلم گلوریا بل یک اثر درام‌ ـ‌ کمدی می باشد که سرشار از سرزندگی و جذابیت است که بازی هنرمندانه جولیان مور (Julianne Moore) به آن جلوه ویژه ای بخشیده است و بیننده را پای آن میخکوب می کند. زیرا گلوریا با عشق به زندگی نگاه می کند و دنیای زیبا و رنگی زنان را برایمان به نمایش می گذارد و در پایان فیلم آن آرامش و رهایی را که در نظر دارد را به دست می آورد.

فیلم زیبای ولگرد ساحلی (The Beach Bum) :

ولگرد ساحلی فیلم برتر سال ۲۰۱۹

در فیلم ولگرد ساحلی بازیگران محبوبی با یک ترکیب جذاب به ایفای نقش پرداخته اند، بازیگرانی همچون :

 • متیو مک‌ کانهی (Matthew McConaughey)
 • اسنوپ داگ (Snoop Dogg)
 • زک افرون (Zac Efron)
 • جونا هیل (Jonah Hill)

برخی معنی اسم این فیلم را نیز بطری ساحلی ترجمه می کنند.

در این فیلم داستانی از زندگی مردی به نام مونداگ با هنر نمایی متیو مک‌ کانهی به تصویر کشیده شده است که به مصرف ماری‌ جوانا می پردازد و با اعتیاد و سبک زندگی خاص خودش زندگی می کند. این داستان بیننده را کنجکاو می کند که به تماشای ولگرد ساحلی بپردازد. در این کمدی جذاب و دیدنی شاهد اتفاقات مختلفی هستیم که بازیگران حرفه ای آن مخاطب را وجد می آورند.

برای اشخاصی که به فیلم های کمدی علاقه دارند، ولگرد ساحلی یک گزینه عالی است.

نقطه اوج (Climax) :

نقطه اوج فیلم برتر سال ۲۰۱۹

یکی از کارگردانان هایی که آثار منحصر به فردی دارد، گاسپار نوئه (Gaspar Noé)  می باشد و که معمولاً در آثاری که می سازد روایت‌ هایی است که با نوعی هارمونی به‌ سمت آشوب می رود.

فیلم نقطه اوج که در بین فیلم های برتر ۲۰۱۹ قرار دارد از آثار این کارگردان می باشد.

در فیلم نقطه اوج داستان گروهی رقصنده به تصویر کشیده شده که در کنار هم جمع شده و ماده ای از طریقی نا معلوم وارد بدن آن ها می شود و حس و حال عجیبی به آن ها می دهد.

برخی از این رقصنده ها بهشت را تجربه می کنند و برخی دیگر حس می کنند در جهنم هستند.

این گروه برای بار دیگر در جنگل برای تمرین رقص دور هم جمع می شوند و باز آن ماده وارد بدن آن ها شده و آن ها را از خود بیخود می کند و با تمرین ها و حرکات رقص تصویری از سقوط را به اجرا در می آورند. این فیلم دارای صحنه های مالیخولیایی زیادی است که با فیلم برداری حرفه ای و خاصی که دارد، حس بازیگران را به خوبی به نمایش می گذارد و باعث شده دارای امتیاز بالایی در بین بینندگان باشد.

یکی از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ با عنوان زیر دریاچه نقره‌ای (Under the Silver Lake) :

زیر دریاچه نقره ای فیلم برتر سال ۲۰۱۹

قطعاً اگر شما هم از فیلم بازهای حرفه ای باشید، عاشق فیلم زیر دریاچه نقره ای خواهید شد.

هیچ بیننده ای که عاشق فیلم است، از دیدن فیلم هایی که در آن ردپایی از آلفرد هیچکاک، رابرت آلتمن و برایان دی‌ پالما دست نمی کشد.

این مطلب را حتما بخوانید  حالت Incognito برای نقشه‌ گوگل

این فیلم به کارگردانی دیوید رابرت میچل (David Robert Mitchell) ساخته شده است.

داستان زیر دریاچه‌ نقره‌ ای روایت زندگی پسری به نام سَم می باشد.

این پسر که با فیلم، موسیقی و هنر سر و کار دارد، به نوعی درماندگی و پوچی و بی خیالی رسیده است. اما سم در طول فیلم با دختری آشنا می شود که در همسایگی آن ها زندگی می کند. این دختر ناگهان کم می شود و دیگر خبری از او نیست، شخصیت دیگری در فیلم کشته می شود که میلیاردر است.

فیلم به گونه است که انگار ارتباطی میان هر دو حادثه وجود دارد.

از طرفی سم پسری است با ذهن باز که علاقه زیادی به حل کردن معما دارد.

او معمولاً تئوری‌ های مختلفی از توطئه را درباره موضوعات مختلف در سر دارد.

به همین دلیل به دنبال دختر می گردد تا بتواند او را پیدا کند.

نقش سم با بازیگری حرفه ای اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) کاراکتری خیره‌کننده‌ را به تصویر می کشاند و با داستانی که در نئونوآر رابرت میچل بیان می کند، دنیایی را می بینیم که در آن دولت‌ ها و قدرت‌ ها تمام ابعاد زندگی‌ ما را برنامه ریزی می‌ کنند.

هاگازوسا (Hagazussa) :

هاگازوسا فیلم برتر سال ۲۰۱۹

معنی کلمه هاگازوسا در زبان آلمانی قدیم، جادوگر می باشد.

از اسم فیلم می توانید متوجه شوید که این فیلم یک فیلم ترسناک است.

داستان فیلم هاگازوسا که در کوه های مه گرفته کوستان آلپ تصویر برداری شده است، زندگی مادر و دختری را روایت می کند که به دور از همه مردم روستا زندگی می کنند و با کسی ارتباطی ندارند. یک شب مادر از کلبه خارج می شود و به دلیلی می میرد.

دختر به تنهایی در کوه زندگی می کند و کارهایی که مادرش انجام می داده را انجام می دهد.

پس از آن صاحب یک دختر از رابطه نامشروع می شود.

آن ها با هم در همان کلبه به تنهایی زندگی می کنند.

هاگازوسا فیلمی است که نفرین دنباله‌ دار زندگی مادر و دختری را به تصویر می کشد و علاوه بر تصاویر ناب و فیلم‌ برداری عالی که دارد، به خوبی در هر لحظه حس ترس را برای مخاطب به نمایش می گذارد.

الماس‌های تراش‌نخورده (Uncut Gems) یکی از فیلم های برتر ۲۰۱۹ :

الماس های برش نخورده فیلم برتر سال ۲۰۱۹

دوستداران سینما بازی برادران سفدی (Joshua and Benny Safdie) را در فیلم زیبا و فوق العاده اوقات خوب (good time) به یاد دارند. یکی از فیلم هایی رابرت پتینسون هنرنمایی درخشانی در آن داشت. با فیلم الماس های تراش نخورده باز هم شاهد این هستیم که این دو برادر یک سوژه ناب دیگر را به تصویر می کشند.

یکی از بازیگران این فیلم که به خوبی در آن درخشیده، آدام سندلر دوست‌ داشتنی (Adam Sandler) می باشد که نقش یک جواهر فروش را بازی می کند که به دردسر افتاده و بدهی سنگین و اوضاع بد زندگی گریبانش را گرفته است.

این جواهر فروش که هارولد نام دارد، تنها یک راه پیش رو دارد.

هارولد فقط می تواند یک سنگ الماس را از اتیوپی قاچاق کند و این سنگ را تراش بدهد، تا از این طریق بدهی های ریز و درشت خود را پرداخت نماید. در همین اوضاع دیده می شود که این جواهر فروش با همسر خود نیز مشکلاتی دارد و رابطه خوبی با هم ندارند. این موضوع داستان فیلم را به سمت دیگری هم می برد که شاهد تلاش های هارولد برای نجات خود از این مشکل هم هستیم. چیزی که باعث شده این فیلم یکی از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ باشد، بازیگری خوب آدام سندلر و کارگردانی حرفه ای این فیلم است.

زنان کوچک (Little Women) :

زنان کوچک فیلم برتر سال ۲۰۱۹

زنان کوچک با کارگردانی حرفه ای گرتا گرویگ (Greta Gerwig) باعث شده این کارگردان به عنوان یکی از کارگردانان مطرح سینما در سال ۲۰۱۹ شود. اگر شما هم یکی از بینندگان زنان کوچک بوده اید و آن را به خاطر می آورید به خوبی می توانید متوجه این موضوع باشید که این فیلم هم برگرفته از کتاب زنان کوچک، اثر لوئیزا می‌ الکات ( Louisa May Alcott) می باشد.

این فیلم درباره دختران یک خانواده با نام مارچ می باشد.

در سراسر فیلم زنان کوچک مفاهیمی چون بلوغ، نفرت، عشق و پستی‌ ها و بلندی‌ های زندگی این چهار دختر و مادرشان در سال های جنگ داخلی آمریکا به تصویر در آمده است. بیننده به وضوع می تواند تفاوت روحیات و شخصیت های متفاوت خواهران مارچ را ببیند.

تصویر این تفاوت ها باعث شده زنان کوچک پر فروش ترین فیلم ۲۰۱۹ باشد.

در این فیلم بازیگرانی محبوبی به نقش آفرینی پرداخته اند.

برخی از آن ها را در ادامه نام می بریم :

 • اما واتسون (Emma Watson)
 • سورشا رونان (Saoirse Ronan)
 • مریل استریپ (Meryl Streep)

با وجود اینکه  زنان کوچک یکی از نامزدهای اسکار ۲۰۲۰ بود، اما نتوانست جایزه ای دریافت کند.

یک زندگی پنهان (A Hidden Life) فیلم سیاسی اجتماعی برتر سال ۲۰۱۹ :

یک زندگی پنهان فیلم برتر سال ۲۰۱۹

ترنس مالیک که قبلاً طرفداران فیلم و سینما او را با فیلم درخت زندگی به یاد دارند، با کارگردانی فیلم زندگی پنهان با داستانی فوق العاده به این مفهوم پرداخته است که فاشیسم فقط یک تهدید سیاسی و اجتماعی نیست.

این کارگردان با نمایش زاویه خاص خودش یک تجربه اخلاقی و معنوی را به تصویر کشیده است.

فیلم زیبای یک زندگی پنهان، داستان زندگی کشاورزی را روایت می کند که در سال‌ های دهه ۱۹۴۰ میلادی به علت حضور نازی‌ ها و همکاری با ارتش آن ها دستخوش تغییرات زیادی می شود. البته در طول فیلم یک زندگی پنهان به خوبی دیده می شود که این کشاورز تمایلی به همکاری با ارتش نازی ندارد و معمولاً از حضور در جنگ ها خودداری می کند.

کشاورز در طی فیلم تجربه های اخلاقی و معنوی خود را به اجرا می گذارد.

به راحتی می توان گفت که فیلم یک زندگی پنهان، با وجود اینکه از جنگ جهانی سخن می گوید، هیچ خشونت و جسم بی جانی را نشان نمی دهد و داستانی نو از جنگ را به تصویر می کشد و وجهه دیگری را روایت می کند. این فیلم به کارگردانی ترنس مالیک (Terrence Malick) با فضایی جالب بدون شک می توان در دسته فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ قرار بگیرد.

به شما پیشنهاد می کنم حتماً این فیلم را تماشا کنید.

ترانزیت (Transit) :

ترانزیت فیلم برتر سال ۲۰۱۹

ترانزیت داستان جنگ است و آواره‌ شدن انسان هایی که روی زمین زندگی می کنند.

در طول این داستان آدم هایی که جنگ را تجربه کرده اند، به علت اشتراک در این موضوع با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و ماجراهای مختلفی را رقم می زنند. در این میان یک مرد آلمانی تبار و مهاجر با نام گئورک می خواهد قبل از این که نازی ها به پاریس حمله کنند به سمت مارسی فرار کند.

او یک کیف پیدا می کند که متعلق به یک نویسنده مکزیکی است.

این کیف حاوی وسائل نویسنده است که اتفاقاً خودکشی هم کرده است.

در این فرار از پاریس به سمت مارسی اشخاص دیگری گئورک را همراهی می کنند.

آن ها با هم یک نسیر را دنبال می کنند، با هم رابطه دوستانه برقرار می کنند.

یکی از این همسفرها همسر نویسنده ای است که خودکشی کرده است. فیلم ترانزیت مسائل قابل‌ تأملی درباره هویت، حسرت، عشق و تولدی دوباره را به تصویر می کشد.

داستان اسباب‌ بازی ۴ (Toy story4) در لیت فیلم های برتر سال

۲۰۱۹ :

داستان اسباب بازی 4 فیلم برتر سال ۲۰۱۹

اگر شما یکی از بینندگان داستان اسباب بازی باشید، باید بگویم که فصل ۴ آن در واقع ادامه فصل های قبلی است. در این انیمیشن بار دیگر شاهد سفرهای ماجراجویانه اسباب بازی ها می شویم. این انیمیشن برای کسانی جذاب است که قسمت های قبلی را با اشتیاق دنبال کرده اند. از آنجایی که صدا پیشگان جذاب و هنرمندی مانند تام هنکس (Tom Hanks) و کیانو ریوز (Keanu Reeves) در این داستان وجود داشتند و شخصیت های آن را ساخته و شکل دادند و حس‌ بخشیدند، این فیلم موفق شد با شخصیت های برجسته کارتونی خود فروش گیشه ای بالایی داشته باشد.

در این قسمت از داستان اسباب بازی یک چنگال به نام فورکی وارد فیلم می شود.

وودی که به عنوان قهرمان اسباب بازی ها شناخته شده است، در کنار فورکی قرار می گیرد تا به او کمک کند بحران های هویتی اش را حل کند. این بحران باعث شده فورکی تشخیص ندهد یک کیسه زباله است یا یک اسباب بازی و این داستان در یک بحران خودشناسی ادامه پیدا می کند و فیلمی جذاب و دیدنی را رقم می زند.

جودی (Judy)؛ از جمله فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ :

جودی فیلم برتر سال ۲۰۱۹

جودی به کارگردانی رنه زلوگر (Renée Zellweger) اسکار بازیگری بهترین نقش اول زن در سال ۲۰۲۰ را کسب کرد.

به همین علت برای ما جالب می شود که بدانیم این فیلم چه داستانی دارد.

داستان این فیلم زندگی زنی به نام جودی گارلند (Judy Garland) به تصویر می کشد.

جودی یک ستاره‌ هالیوودی است که قربانی قوانین غیر انسانی هالیوود شده و در زندگی حرفه‌ ای خود با  مشکلات متعددی از جمله اعتیاد دست و پنجه نرم می کند. جودی در واقع در طول این فیلم ماه های اخیر زندگی خود را می گذراند و زندگی خود را با خودکشی تمام می کند. جودی دارای وضعیتی به هم ریخته است و حسابی روحیه خود را از دست داده و برای اینکه با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند باید اجراهای سنگینی را انجام دهد. البته با وجود بازی حرفه ای رنه‌ زلوگر که این فیلم را به جاهای خوبی رسانده است، اما ضعف‌ هایی در داستان‌ گویی فیلم دیده می شود.

جوکر (Joker) :

فیلم برتر سال ۲۰۱۹

برای کسانی که دیدن فیلم‌ لذت دارد، غیر ممکن است که فیلم جوکر را ندیده باشند.

واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) بازیگر نقش اول این فیلم با بازی خیره کننده اش تا کنون جایزه های فراوانی را برای نقش آفرینی در این فیلم دریافت کرده است که یکی از این جایزه ها اسکار بود که اخیراً دریافت کرد. بازی فینیکس ظریف و عمیق و زیر پوستی بود و به خوبی یک کمدین مفلوک را به تصویر کشید.

این بازی باعث شد طرفداران جوکر قبلی که هیث لیجر (Heath Ledger) نقش آفرینی کرده بود از این بازیگر حمایت کنند. حتی اشخاصی که اعتقاد داشتند که نقش‌ آفرینی لیجر در شوالیه تاریکیِ (Dark Night) کریستوفر نولان هرگز تکرار نخواهد شد، با دیدن این فیلم مجذوب شدند. این فیلم داستان یک کمدین مفلوک را به تصویر می کشد که علاوه بر مشکلات مالی و افسردگی شدید، تجربه های تخلی در طول زندگی داشته است.

جوکر در واقع به خوبی سرخوردگی های کودکی را نشان می دهد.

این فرد در نهایت زیر فشاری که از اجتماع به او وارد شده است به یک جنایتکار تبدیل می شود.

این جنایت کار با نقاب جوکر در شهر گاتهام‌ سیتی (لوکیشن قبلی داستان‌های بت‌ من و جوکر) قیام به پا می کند.

او با قیام خود نمایانگر مردم فقیری می شود که در برابر قدرتمندان فاسد می ایستند.

یکی دیگر از بازیگران این فیلم رابرت دنیروی بزرگ می باشد، که یک نقش فرعی دارد.

 جوجو خرگوشه (Jojo Rabbit) :

جوجو خرگوشه فیلم برتر سال ۲۰۱۹

آثار جنگ بر دنیا همیشه در حال مشاهده است و از بین نمی رود.

حتی کوچکترین درگیری ها ممکن است بر روی دنیا سال ها تأثیر بگذارد.

البته پدیده وحشت ناک نازیسم با حضور فردی مانند هیتلر تأثیر خیلی زیادی بر دنیا داشت که تا سال ها باقی ماند. در فیلم جوجو خرگوشه نیز با زبان فیلم از ترسناک ترین و غم انگیز ترین ماجراها هنرهایی ساخته می شود. این کار باعث می شود خفقان بین سیاست و حیله برای آدم ها قابل تحمل تر شود.

جوجو خرگوشه در واقع داستان پسری است که در ارتش نازی به هیتلر خدمت می کند.

در همین راستا پسر به کمپ کودکان هیتلری وارد می شود و قصه کمدی درام فیلم رقم می خورد. این فیلم با کارگردانی تایکا وایتیتی (Taika Waititi) نیوزلندی داستان های طنز جالبی را به تصویر می کشد. از آنجایی که این پسر قصد دارد به ارتش هیتلر بپیوندد اما از کشتن یک خرگوش خودداری می کند، نام جوجو خرگوشه را به او می دهند.

او برای اینکه خود را نجات بدهد با آدولف هیتلر که دوست خیالی اوست همراه می شود.

جوجو خرگوشه به خاطر بازی جالب بازی پسر کوچک فیلم در کنار اسکارلت یوهانسون (Scarlett Johansson) بسیار دیدنی است.

۱۹۱۷ (۱۹۱۷)؛ یکی از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ :

فیلم برتر سال ۲۰۱۹

دوباره داستانی از ماحراهای جنگ یکی دیگر از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ را ساخت.

۱۹۱۷ به عنوان یک  فیلم جنگی‌ـ‌‌حماسی با کارگردانی سام مندز (Sam Mendes) از داستان زندگی دو سرباز انگلیسی در جنگ جهانی اول روایت می کند که وظیفه دارند پیامی مهم را به گردانی بزرگ از سربازان هم‌ رزم‌شان برسانند تا بتوانند آن ها را نجات دهند.

این دو جوان راه پر پیچ و خم و وقت کمی را برای رسیدن به گردان دارند.

نکته جالب فیلم ۱۹۱۷ جلوه های ویژه بسیار دیدنی و جذاب آن می باشد.

با وجود اینکه این فیلم جایزه گلدن گلوب را به خود اختصاص داد اما به عنوان بهترین فیلم از مراسم اسکار ۲۰۲۰ جایزه ای دریافت نکرد.

به علت دقت بالای مندز در فیلم برداری و رعایت جزئیات، ساخت این فیلم ماه ها طول کشید.

به همین علت فیلمی بدون نقص و دلنشین را می بینیم که واقعاً ارزش دیدن دارد.

فیلم زیبای مرد ایرلندی (The Irishman) :

مرد ایرلندی فیلم برتر سال ۲۰۱۹

بازهم مارتین اسکورسیزی بزرگ (Martin Scorsese) برای رشد سینمای گانکستری دهه ۹۰ میلادی دست به کار شد تا شکوفاییش را دو چندان کند.

برخی از آثار او عبارتند از:

 •  رفقای خوب (Goodfellas)
 • کازینو (Casino)

این بار مارتین با اثر دیگری به نام مرد ایرلندی با همکاری هنرپیشگانی همچون آل‌ پاچینو (Al Pacino) و رابرت د نیرو (Robert De Niro) معجزه ای دیگر خلق کرد.

مرد ایرلندی فسادهای زیر زمینی آمریکا را افشا می کند.

این فیلم بر گرفته از رمان شنیده‌ ام خانه‌ ها را رنگ می‌کنی، نوشتهٔ چارلز برنت (Charles Brandt) می باشد.

در این فیلم داستان رابرت دنیرویی به تصویر کشیده می شود که زندگی پرپیچ‌ و خمی داشته است.

در گذر از این پیچ‌ و خم‌ ها مجبور به عبور از جاده‌ فساد و خلاف‌ کاری‌ های  مختلف می شود.

البته داستان این فیلم در مورد آشنایی او با رهبر گروه مافیا، آل پاچینو است.

برای اینکه تاریخ آمریکا را به خوبی درک کنید می توانید این فیلم را با صحنه های جذاب و دیدنی مافیایی اش ببینید. زیرا این فیلم به عنوان یک از ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ شناخته شده است.

داستان ازدواج (Marriage Story) :

داستان ازدواج از فیلم برتر سال ۲۰۱۹

یکی از مسائلی که باعث می شود زندگی گذشته و حال و آینده آدم تغییر کند، طلاق است.

فیلم داستان ازدواج نیز داستانی در مورد طلاق دارد.

در این فیلم قصه زندگی زن و شوهری هنرمند و سینمایی روایت می شود.

بعد از به دنیا آمدن پسرشان و با هشت ساله شدن او، تصمیم می گیرند از هم جدا شوند.

مراحل اولیه طلاق به خوبی انجام می شود و آن ها تصمیم دارد دوستانه طلاق بگیرند.

اما اتفاق های دیگری رخ می دهد، که داستان فیلم رقم می خورد.

بازیگران اصلی این فیلم اسکارلت یوهانسون (Scarlett Johansson) و آدام درایور (Adam Driver) هستند.

فانوس دریایی (The Lighthouse)؛ از فیلم های برتر سال ۲۰۱۹ :

فانوس دریایی فیلم برتر سال ۲۰۱۹

فانوس دریایی یک فیلم سیاه‌ و سفید است که با بازی درخشان رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و ویلیام دفو (Willem Dafoe) در نقش دو نگهبان فانوس دریایی به خوبی بیننده را تحت تأثیر قرار می دهد.

جزیره ای که این فانوس دریایی در آن قرار دارد دور افتاده است و باران های فراوانی دارد.

پتینسون در نقش نگهبان جوانی به نام ایفریم ویزلو در مدت اقامتش در جزیره با دستورهای وقت و بی وقت نگهبان پیرتر یعنی ویلیام دفو در نقش توماس وِیک خسته شده و به قدری خشمگین است که به جنون رسیده است.

در این فیلم استعاره‌ها و الهاماتی از داستان‌ های اساطیری در فانوس دریایی وجود دارد.

به همین دلیل کمی دقت برای فهم این داستان لازم است.

اگر شما هم فیلمی دیده اید که می تواند در دسته فیلم برتر سال ۲۰۱۹ قرار گیرد می توانید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

شما می توانید در وبلاگ اینترنت چک پارت های اول و دوم این مطلب را بخوانید.