در ادامه مطلب پنجاه عدد از بهترین فیلم ۲۰۱۹ در قسمت اول و معرفی برخی از آن ها در این مطلب نیز می خواهیم به معرفی فیلم های بیشتری بپردازیم.

 هک بزرگ (The Great Hack) در جایگاه بهترین فیلم ۲۰۱۹:

 

هک بزرگ از بهترین فیلم 2019

از آنجایی که ما در عصر تکنولوژی هستیم، غیر قابل باور نیست که داده ها حرف اول را بزنند.

فیلم هک بزرگ در جایگاه بهترین فیلم ۲۰۱۹ که در ژانر مستند ساخته شده، به همین موضوع اشاره دارد. کارگردان های این فیلم کریم عامر (Karim Amer) و جهان نوجائیم (Jehane Noujaim) می باشند. در این فیلم می بینیم که یک شرکت بزرگ فیس بوک خرابی در باب ارائه اطلاعات کاربران به شرکت داده‌ کاوی کمبریج‌ آنالیتیکا به بار آورده و در انتخابات آمریکا دخالت هایی داشته است. شرکت فیس بوک در طول این فیلم اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر فعالی را که دارد به راحتی در اختیار شرکت کمبریج آنالیتیکا می گذارد و با عدم رعایت حریم شخصی آبروی خود را به خطر می اندازد.

این شرکت با این کار نه تنها از کاربران سوءاستفاده می کند، بلکه به آنها در انتخابات جهت می دهد.

این جهت دهی کاربران در انتخابات به سمت کمپین های تبلیغات انتخابات ترامپ است.

البته این رسوایی در موارد موضوعات دیگر که شامل برگزیت و ستادهای انتخاباتی دیگر دنیا می شود، تأثیر دارد. البته چگونگی تأثیر پذیری انتخابات از داده های فیس بوک در این فیلم به نمایش گذاشته می شود.

یکی از نمونه های این رسوایی تأثیر پذیری کمپین انتخابات ترامپ از داده می باشد.

در این مستندی که ساخته شد، داده های فیس بوک جمع آوری شده و اشخاصی که رای خود را به سادگی عوض می کنند شناسایی شده و تبلیغ های برای سلایق آن ها انجام گردید و آن ها رای خود را به نفع ترامپ تغییر دادند و داده ها به کمپین ترامپ کمک کردند.

در واقع در فیلم هک بزرگ چیزی که دیده می شود، چندان دور از واقعیت نیست.

زیرا اهمیت نقش داده‌ های دیجیتالی و دست‌ کاری در آن ها به خوبی آشکار است.

به‌علاوه یک (Plus One) :

 

به علاوه یک از بهترین فیلم 2019

اگر بخواهیم به عنوان بهترین فیلم ۲۰۱۹ در دنیای فیلم های کمدی – رمانتیک چرخی بزنیم و انتخاب کنیم، بدون شک به علاوه یک چشممان را می گیرد.

این فیلم با داستان زیبایی که دارد به دل مخاطب خود خواهد نشست.

در این فیلم که ژانر کمدی دارد، جوان هایی دیده می شوند که خیلی از عروسی خوششان نمی آید، زیرا در انتهای دهه دوم زندگی خود هنوز مجرد مانده اند و تا مرز ۳۰ سالگی هنوز ازدواج نکرده اند، اما دوستانشان یکی پس از دیگری راهی خانه بخت می شوند. در این فیلم ماجراهای آلیس و بِن را می بینیم که از هر طریقی می خواهند تنهایی خود را تسکین دهند.

آلیس و بن در طول تابستان به عروسی های زیادی دعوت می شوند.

این دو دوست تصمیم می گیرند برای فرار از تنهایی به عنوان زن و شوهر در مراسم ها شرکت کنند. شخصیت آلیس به صورتی است که با حرف های تند و آزار دهنده و نوشیدن الکل روزهای خود را سپری می کند. همچنین بن برای ازدواج خود معیارهای سختگیرانه ای در نظر گرفته است که او را از تعهد دادن و ازدواج کردن و رابطه برقرار کردن دور می کند. در ادامه و برخوردهای این دو در شرایط مختلف، مشخص می شود که بن و آلیس برای هم مناسب هستند و در کنار هم می توانند زندگی خوبی داشته باشند.

بهترین فیلم ۲۰۱۹ ، خزنده (Crawl) :

 

خزش از بهترین فیلم 2019

بهترین فیلم ۲۰۱۹ آخرین زمانی خزنده، یکی از فیلم های هیجان انگیز است، که می تواند تمایل شما به دیدن این فیلم ها را اغنا کند. در طی این فیلم ماجراهای طوفانی بزرگ که فاجعه های زیادی به همراه دارد، در فلوریدای آمریکا رخ می دهد.

بر اثر این طوفان یک پدر و دختر در زیر زمین خانه شان حبس می شوند.

البته ماجراهای هیجان انگیزتری در فیلم خزنده به کارگردانی الکساندر آژا (Alexandre Aja) مشاهده می کنیم. یکی از اتفاقاتی که برای دو شخصیت اصلی فیلم یعنی هِیلی و پدرش دِیو می افتد این است که با تعدادی تمساح در زیر زمین خانه شان مواجه می شوند.

نقاط مثبتی که در طی این فیلم شما را پای فیلم میخکوب می کند، عبارتند از:

 • تلاش این دو نفر برای رهایی و زنده‌ ماندن
 • ویژگی‌ های فنی و تصویری فیلم
 • جلوه‌ های ویژه قابل‌ تأمل
 • کارگردانی قوی

فیلم خزنده بار دیگر هالیوود را با فضایی هیجان انگیز برای بینندگان به ارمغان آورد و با موفقیت در دسته فیلم های آخر زمانی به روی پرده نقره ای درخشید.

یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ با نام نیشکر سوزان (Burning Cane) :

نیشکر سوزان از بهترین فیلم های 2019

جالب است بدانید فیلم نیشکر سوزان اولین اثر فیلیپ یومانس (Phillip Youmans) کارگردان ۱۹ ساله است که در سال ۲۰۱۹ در دسته بهترین فیلم سینمایی قرار گرفت.

صحنه ای که این فیلم به نمایش می گذارد، مناطق روستایی‌ لوئیزیانا می باشد.

در این روستا آدم هایی که در مزارع نیشکر کار می کنند قلب هایشان سیاه و شیطانی شده، اما در بین آن ها یک مادر فوق العاده مذهبی هم هست که می خواهد کودک خود را نجات داده و عقایده مذهبی خود را به کودکش آموزش دهد.

البته شیطان در این مزرعه قوی ظاهر شده است و تعالیم دینی حریف آن نمی شود.

به صورتی که روحانی مبلغی که به مردم دین را یاد می دهد، اسیر شیطان شده است.

علاوه بر موضوع فیلم نیشکر سوزان، فیلم برداری و صحنه پردازی ها، صدابرداری از صدای حشرات و خانه های نیمه خالی و هوایی که اصلاً جریان ندارد، جذابیت این فیلم را برای بیننده چند برابر می کند.

فیلم زیبای به‌ سوی ستارگان (Ad Astra) :

 

به سوی ستارگان از بهترین فیلم های 2019

یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ که با کارگردانی جیمز گری (James Gray) ساخته شد، فیلم به سوی ستارگان بود.

از آثار آخر الزمانی می توان به فیلم های زیر اشاره کرد :

 • اینک‌ آخرالزمان
 • درخت زندگی
 • ۲۰۰۱

پس از این آثار قوی فیلم به سوی ستارگان با روایت زندگی جانداری از انسان و نیازش به ارتباط با کرهٔ خاکی ما و زمین ارائه شد. برد پیت (Brad Pitt) در این فیلم به فضا سفر می کند و به سیاره نپتون می رود تا در طول این سفر هم پدرش (که او هم فضانورد بوده است) را پیدا کند و هم از خطراتی که هستی در زمین را تهدید می‌ کند، جلوگیری کند.

در این فیلم شخصیت این فیلم غم و اندوه زیادی در دل دارد.

این غم و اندوه نمادی از بار دنیا و هستی بر روی شانه های انسان می باشد.

البته این غم و اندوه از بین نمی رود و ما راهی جز پذیرفتن آن نداریم.

فورد در مقابل فراری (Ford v Ferrari) :

 

فورد در مقابل فراری از بهترین فیلم های 2019

با وجود اینکه شرکت فراری تولیدات موفقی را ارائه کرده است، اما فیلم جیمز مگنولد (James Mangold) هم تلاش کرده تا با بودجه کلان و استفاده از چندین ستاره محبوب اثری ماندگار تهیه کند.

فیلم فورد در مقابل فراری بر اساس داستان و ماجرایی واقعی ساخته شده است.

داستان واقعی این فیلم در سال‌ های ۱۹۶۰ اتفاق افتاده است.

این فیلم حول ماجراهای زندگی دو دوست با بازی مت دیمون (Matt Damon) در نقش کرول شلبی و کریستین بیل (Christian Bale) در نقش کن مایلز، اتفاق می افتد که همزمان به استخدام کمپانی بزرگ فورد در می آیند. این دو دوست و همکار باید به درخواست کمپانی  ماشین مسابقه ای را طراحی کنند که بتواند حریف شرکت رقیب (که حتما دیگر حدس می‌زنید، شرکت فراری است) باشد. در فیلم فورد در مقابل فراری در واقع ابتکار آمریکایی ها در مقابل نخوت ایتالیایی ها نمایش داده شده است.

چراکه فورد محصول کشور آمریکاست و در حالی که فراری را ایتالیا طراحی کرده است.

در این فیلم علاوه بر توانایی فنی این دو دوست، ارتباط آن ها در موفقیتشان نقش داشته است. علاوه بر توانمندی و بازیگری حرفه ای بازیگران، به‌ ویژه کریستین بیل، سر تا سر این فیلم صحنه‌ های هیجان‌ انگیز مسابقات اتومبیل‌ رانی بیننده را مشتاق می کند که ادامه فیلم را تماشا کند.

به من بگو کی هستم (Tell Me Who I Am) :

 

به من بگو کی هستم از بهترین فیلم های 2019

به عقیده من به من بگو کی هستم می تواند یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ باشد.

داستان این فیلم داستان زندگی الکس لوئیس می باشد که بعد از حادثه‌ تصادفی که با اتومبیل داشته ابتدا به کما رفته و وقتی به هوش می آید حافظه اش را از دست داده است.

این شخص پس از به هوش آمدن تنها کسی را که به یاد می آورد، برادر دو قلویش، مارکوس است.

در طی فیلم مارکوس خاطراتی مشترک از گذشته‌ ها را برای الکس تعریف می کند.

البته مارکوس به جای گذشته تلخ و غم انگیزشان یک دنیای زیبا را برای الکس متصور می شود. در فیلم به  من بگو کی هستم، بحران اگزیستانسیالیستی ، الکس را رنج می دهد و مفاهیمی چون اعتماد، دروغ و سکوت در این فیلم به نمایش گذاشته می شود.

البته الکس در نهایت گذشته تلخ خود به همراه برادرش را به خاطر می آورد.

به تصویر کشیدن این داستان باعث شده فیلم سه بخش جداگانه داشته باشد.

دیدن این فیلم می تواند برای بیننده شبیه به یک چالش باشد که او را به فکر فرو خواهد برد.

فیلم به من بگو کی هستم یک گزینه عالی برای طرف‌ دارهای فیلم‌ های تفکر برانگیز می باشد.

 آخرین سیاه‌ پوست در سانفرانسیسکو (The Last Black Man in San Francisco) :

آخرین مرد در سانفرانسیسکو از بهترین فیلم های 2019

اگر می خواهید فیلمی ببینید که هم به خوبی روایت شده و هم از نظر زیبایی شناسی قوی است می توانید روی فیلم آخرین سیاه‌ پوست در سانفرانسیسکو حساب باز کنید. شخصیت اصلی این فیلم جیمی است.

جیمی یک پسر باهوش و البته سیاه‌ پوستی است.

او قصد دارد به کمک دوست هنرمندش که نام او مونت است، ملک اجدادی خود را پس بگیرد.

این مطلب را حتما بخوانید  انواع اینترنت مخابرات

از نظر جیمی این ملک را پدربزرگش خلق کرده و ساخته است و در آن از سبک سبک ویکتوریایی استفاده کرده و سپس  به دست صاحب جدیدش افتاده است. در جریان این فیلم زمانی که جیمی و مونت قصد دارند خانه را پس بگیرند، با مشکلاتی مواجه می شوند که عبارتند از :

 • سرخوردگی‌ های فرهنگی
 • نژادپرستی
 • مشکلات خانوادگی

یکی دیگر مواردی که در این فیلم به آن پرداخته می شود، مشکلات هویتی و میل به بازگشت به وطن و خانه می باشد که در این فیلم به استعاره از جامعه به تصویر کشیده می شود. فیلم آخرین ساه پوست در سانفرانسیسکو به کارگردانی جو تالبوت (Joe Talbot) ساخته شده است که نمایان گر و روایت گر داستان تلخ و شیرین دو رفیق زیر سقف سانفرانسیسکو است و می تواند به راحتی در دسته بهترین فیلم ۲۰۱۹ قرار بگیرد.

 کوه (The Mountain):

 

کوه از بهترین فیلم های 2019

یکی از فیلم های جذاب ۲۰۱۹ کوه  می باشد که ریک آل‌ ورسون (Rick Alverson) آن را کارگردانی کرد.

در خلال این فیلم کابوس تنهایی، بیگانگی و تمایلات اُدیپی به تصویر کشیده شده است.

برخی از معتقدند که در این فیلم آل‌ ورسون سعی داشته از استنلی کوبریک فقید (Stanley Kubrick) و یورگوس لانتیموس (Yorgos Lanthimos) الگو برداری نماید. داستان فیلم در سال‌ های ۱۹۵۰ میلادی اتفاق می‌ افتد و زندگی پسری به نام اندی را به تصویر می کشد که مادرش را از دست داده است.

اندی با پزشکی آشنا می‌ شود که بیماری های روانی را به روش های خاص درمان می کند.

در واقع در فیلم  کوه اندی به عنوان یک همکار و همراه برای پزشک دیده می شود.

اندی و پزشک از آسایشگاهای زیادی دیدن می کنند و با یکی از روش های علم روانشانسی که اتفاقاً در حال حاضر منسوخ شده است(لوبوتومی)، بیمارهای روانی را معالجه می کند. در این میان پزشک با مردی رو به رو می شود که می خواهد به کمک این روش دختر خود را معالجه نماید.

پس از آشنایی اندی با این دختر با او وارد رابطه می شود.

در ادامه سوال های پیش می آید که آیا اندی هم باید درمان شود؟

جذابیت داستان کوه به این است که نمی توان تشخیص داد کمدی است یا در ژانر وحشت تولید شده است و همین موضوع آن را به بهترین فیلم ۲۰۱۹ تبدیل کرده است.

حیات والا (High Life) در جایگاه بهترین فیلم ۲۰۱۹ :

 

حیات والا از بهترین فیلم های 2019

سینمای کلیر دِنی (Claire Denis) می تواند شما را به سینمای تارکوفسکی ببرد.

از دید منتقدان حیات والا فیلمی است که به سولاریس تارکوفسکی شباهت زیادی دارد.

کلیر دنیِ فرانسوی در زندگی والا از مفاهم زیر را به تصویر کشیده است:

 • باروری
 • خلق
 • تخریب
 • انزوا
 • باهم‌ بودن

این موضاعات همگی به صورت یک خواب برای مخاطب بیان می شود.

با وجود اینکه رابرت پتینسون به عنوان یک خون‌ آشام عاشق‌ پیشه محبوبیت خود را به دست آورد، اما پس از آن فیلم های مستقل و مهمی از او دیده شد که درخشش او را در فیلم های با موضوعاتی متفاوت با فیلم گرگ‌ومیش (Twilight) را نشان داد.

در فیلم حیات والا رابرت را در کنار ژولیت بینوش (Juliette Binoche) می بینیم.

داستان این فیلم به این صورت است که ژولیت بینوش به عنوان پزشک به همراه گروهی مجرمان به عنوان مأموریت فضایی به‌ سمت سیاه‌ چاله‌ ای فرستاده می‌ شوند.از آنجایی بینوش یک پزشک بدسابقه است، در این سفر بر روی مجرم ها آزمایش هایی انجام می دهد.

در نتیجه این آزمایش ها یک دختر متوالد می شود.

این دختر به همراه پدرش (رابرت پتینسون)‌ تنها باز ماندگان سرنشین های سفینه می باشند و برای ادامه حیات تلاش می کنند. داستان فیلم به رابطه بین انسان ها و دنیا اشاره می کند و اینکه آدم ها نمی توانند جایگاه خود را در دنیا درک کنند را به تصویر می کشد. در این فیلم به وضوح دیده می شود که علم بشر و رشد تکنولوژی در برابر کشف رمز و رازهای جهان هستی عاجز و ناتوان است. بسیاری از منتقدان این فیلم را ستوده اند و به این فیلم عنوان بهترین فیلم ۲۰۱۹ را دادند.

بهترین فیلم ۲۰۱۹ با عنوان لبه دموکراسی (The Edge of Democracy) :

لبه دموکراسی از بهترین فیلم های 2019

اگر به فیلم های مستند علاقه دارید، لبه‌ دموکراسی را به شما پیشنهاد می کنم که در فهرست بهترین فیلم های ۲۰۱۹ قرار گرفته است.

این فیلم همانطور که از اسمش می توان پی برد، یک مستند سیاسی است.

در فیلم لبه دموکراسی در مورد از انتخاب داسیلوا (da Silva) به عنوان رئیس جمهور برزیل تا انتخاب دیلما روسف (Dilma Rousseff) را به تصویر کشیده شده است. همچنین در این فیلم به موضوعاتی همچون برکناری دیلما روسف، متهم‌ شدن او به فساد و قدرت‌ گرفتن و برکناری رئیس‌ جمهورهای دیگر برزیل پرداخته شده است.

البته سؤالی که پیش می آید این است که آیا برزیلی‌ ها تا کنون طعم دموکراسی را چشیده‌اند؟

علاوه بر موضوعاتی که گفته شد، در مورد طرف‌ داران بازگشت به دیکتاتوری افراطی در این کشور در مستند جذاب لبه دموکراسی نیز تصاویری دیده می شود. پترا کوستا (Petra Costa) در لبه دموکراسی سعی دارد تأثیر حرص و ولع رسیدن به قدرت و حفظ آن در مصاف با قانون را به تصویر بکشد.

یکی از برترین فیلم های ۲۰۱۹ جان ویک ـ فصل سوم ـ پارابلوم (John Wick: Chapter 3 – Parabellum) :

جان ویک از بهترین فیلم های 2019

فیلم جان ویک با بازی حرفه ای کیانو ریوز (Keanu Reeves) یک فیلم سر تا سر هیجان است که در فصل یک و دو طرفدارانش را هیجان زده کرد. در این فیلم جان ویک شخصیت اصلی فیلم است که به علت کشتن یکی از اعضای «انجمن بین‌ المللی قاتلان» تحت تعقیب قرار می گیرد و به همین علت برای کشتن او یک جایزه چند میلیون دلاری تعیین کرده اند.

در طول فیلم تعداد زیادی قاتل حرفه ای به دنبال جان ویک هستند.

در این فیلم هالی بری (Halle Maria Berry) که دوست خلافکار جان ویک است به او کمک می کند تا بتواند از آمریکا خارج شود. در فصل سوم فیلم جان ویک صحنه های اکشن زیادی دیده می شود که برای طرفداران این دسته از فیلم ها لذت بخش است. جالب است بدانید در این فصل هم جان ویک با کارهای عجیبش یک تنه به مبارزه با بشر می پردازد و مثل عدت های همیشه جان ویک با اسب در شهر رفت و آمد می کند.

یکی دگر از قسمت های جان ویک با کارگردانی چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) ساخته شد.

این قسمت نیز مثل دو قسمت قبلی عالی بود و به راحتی در لیست بهترین فیلم ۲۰۱۹ قرار گرفت.

سایه (Shadow)؛ از بهترین فیلم های ۲۰۱۹ :

 

سایه از بهترین فیلم های 2019

طرفداران فیلم هایی که بر اساس هنرهای رزمی ساخته می شوند، می توانند از فیلم سایه لذت ببرند. این فیلم با کارگردانی ژانگ ییمو (Zhang Yimou) ساخته شده است. داستان این فیلم در مورد کارهایی است که یک پادشاه و فرمانده نظامی او برای پس گرفتن سرزمینشان انجام می دهند.

در این فیلم صحنه های سفید و خاکستری با زیبایی تمام توسط کارگردان مشاهده می شود.

این نکته باعث جذاب‌ تر شدن نماهای جنگ می شود.

همچنین رنگ سفید و خاکستری سلحشوری های فرمانده را به خوبی نمایش می دهد.

در فیلم سایه، شاهد تضادهای دو گانه‌ مختلفی هستیم که عبارتند از:

 • مردانگی و زنانگی
 • نور و تاریکی
 • اصالت و تقلید و… .

علاوه بر هنرهای رزمی این فیلم می تواند برای دوست داران فیلم های جنگی جذاب باشد.

در این فیلم چینی تلفیقی از تکنیک‌ های رزمیِ عجیب و ویژۀ آسیای شرقی مشاهده می شود.

پرندگان گذرگاه (Birds of Passage) :

 

پرندگان گذرگاه بهترین فیلم 2019

داستان فیلم پرندگان گذرگاه داستان قاچاق مواد مخدر در کلمبیا می باشد.

همانطور که در زندگی انروزه می بینیم نظام سرمایه داری مدرن در زندگی تمام انسان های کره زمین نقش دارد و دارای نقشه های ریز و درشت است. در واقع در این فیلم کلمبیا به عنوان بستر مناسبی برای قاچاق مواد مخدر موجب می شواد تا زندگی مردم محلی به تباهی کشیده شود.

در این فیلم شیوه های مختلفی برای از بین رفتن قربانیان سرمایه‌ داری به تصویر کشیده می شود.

بعضی از این قربانیان با تفنگ و در جنگ های صوری کشته می شوند و برخی دیگر در همکاری با مافیا و با ماجراهای گانگستری که سرمایه داران به وجود می آورند. این سرمایه داران با وعده رشد کردن در مقابل سنت های قدیمی قربانیان را بدون سلاح و خسته رها می کنند. در این میان خانواده ها و جوانان قربانیان اصلی این جنگ های مافیایی هستند که با وعده پوچ و زرق و برق های کاذب می سوزند.

سیرو گوئرا (Ciro Guerra) کارگردان داستان مافیایی پرندگان گذرگاه است.

در این فیلم زندگی خانواده‌ ای به تصویر کشیده می شود که قربانی مافیای قاچاق مواد مخدر در کلمبیا می‌ شوند.

خاکستر خالص‌ ترین سفید است (Ash Is Purest White) :

 

خاکستر خالص ترین سفید است - بهترین فیلم های 2019

خاکستر خالص‌ ترین سفید است فیلمی به کارگردانی جیا ژانکوی (Jia Zhang-ke) چینی است که زندگی گانگستری به نام بین (Bin) را به تصویر کشیده است.

این گانگستر رابطه‌ ای عاشقانه با زنی به نام شیائو (Qiao) برقرار کرده است.

حادثه ای پیش می آید که زن مجبور می شود برای دفاع از جان بین از اسلحه ای که بین به او هدیه داده استفاده کند. همین باعث می شود شیائو به زندان بیفتد. پس از رهایی از زندان با سردی به زندگی خود ادامه می دهد. در این فیلم نشان می دهد، دنیایی که در آن زندگی می کنیم فداکاری ها را نادیده می گیرد. این فیلم به خاطر بازی های خوبی که در آن انجام شده است به جشنواره های معتبر کن و برلین وارد شده است.

در فیلم خاکستری خالص ترین سفید است، دنیای پرخاشگر اطراف شیائو به تصویر کشیده شده است.

برای دیدن پارت اول پنجاه فیلم برتر سال ۲۰۱۹ به وبلاک اینترنت چک مراجعه کنید.