صرافی یونی سواپ که دارای رابط کاربری بسیار آسان است، برای استفاده از پلتفرم غیرمتمرکز و به منظور مبادله ارزهای دیجیتال و به طور خاص توکن‌ های ERC20 طراحی شده است. در این مقاله، نحوه راه‌ اندازی حساب، اتصال کیف پول و خرید ارزهای دیجیتال را یاد خواهید گرفت که یافتن آنها در هر جای دیگری دشوار یا غیرممکن است و به طور بالقوه به موفقیت‌ های سرمایه‌ گذاری جدیدی تبدیل می‌ شوند.

یونی سواپ چیست؟

صرافی یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال با رابط کاربری بسیار ساده و دوستانه و کد منبع باز است که در github منتشر شده است.

مزیت صرافی های غیرمتمرکز امنیت وجوهی است که در کیف پول خود نگه می داریم، نه ارزهایی در حساب کاربری خود نگه می داریم. در این نوع صرافی ها تراکنش مستقیماً، یعنی مشتری به مشتری انجام می شود. صرافی فقط برای ارتباط فروشنده با خریدار عمل می کند و به عنوان بانکی عمل نمی کند که در آن وجوه خود را نگهداری می کنیم و سپس برای آن ارزهای دیجیتال خریداری می کنیم.

نمای کلی صرافی یونی سواپ

این صرافی در uniswap.exchange قرار دارد. در گوشه سمت راست بالا، در کنار لوگوی Uniswap، می‌توانیم نسخه قدیمی (V1) یا جدید (V2) پلتفرم را انتخاب کنیم. پس از فشار دادن روی سه نقطه، modest در منوی گوشه سمت راست بالا نمایش داده می شود، که در آن اسناد اولیه تبادل یونی سواپ و کد منبع آن را می یابیم. در بیشتر موارد، ما اصلاً به آن اطلاعات نیاز نخواهیم داشت.

آموزش صرافی یونی سواپ

در مقابل خود یک فرم ساده داریم. تب Swap یک صرافی ارز دیجیتال است. ما انتخاب می‌کنیم که چه ارز دیجیتالی داشته باشیم، پیش‌ فرض ETH یا همان اتریوم است و همچنین می‌خواهیم آن را با کدام ارز مبادله کنیم (یک توکن انتخاب کنید).

 

آموزش صرافی یونی سواپ

گزینه Send یا ارسال در صرافی یونی سواپ

با این گزینه ما می توانیم یک ارز دیجیتال را به کیف پولی که آدرس آن را وارد می کنیم، ارسال نماییم. گزینه Pool هم مجموعه ای از پیشنهادات خرید و فروش معلق است.

چگونه یک حساب کاربری در صرافی یونی سواپ ایجاد کنیم؟

همانطور که در نگاه اول می بینید، در صفحه اول این صرافی گزینه “create an account” به معنای ایجاد حساب کاربری، وجود ندارد. این به این دلیل است که مانند صرافی بایننس که آموزش آن را قبلا در همین مجله آورده ایم و بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز دیگر، هیچ حساب کاربری در این صرافی ایجاد نمی شود، بلکه کاربر فقط با استفاده از کیف پول آن به متصل می شود.

این مطلب را حتما بخوانید  معرفی 24 کیف پول تون کوین

چگونه کیف پول خود را به یونی سواپ وصل کنیم؟

در گوشه سمت راست بالای صفحه صرافی یونی سواپ و در فرم Swap دکمه Connect Wallet، به معنی کیف پول را وصل کنید، را داریم. روی آن کلیک کنید.

آموزش صرافی یونی سواپ

ما چندین کیف پول (کلینت های اتریوم) برای انتخاب داریم که می توانیم از آنها برای استفاده از صرافی یونی سواپ استفاده کنیم. داپریدر و کوین بیس ولت (کیف پول رسمی صرافی کوین بیس ایالات متحده، که در اولین خرید بیت کوین را به صورت رایگان به شما می دهد) را توصیه کنید. دراپریدر یک افزونه مرورگر با استفاده آسان است، که می توان آن را به گوگل کروم شباهت داد.

آموزش صرافی یونی سواپ

روی Connect کلیک می کنیم و به این ترتیب کیف پول خود را به صرافی یونی سواپ متصل می کنیم.

چگونه در یونی سواپ یک ارز دیجیتال بخریم؟

در تب swap، ما انتخاب می کنیم که چه ارز دیجیتالی داشته باشیم و با کدام ارز آن را مبادله کنیم. مقدار را وارد کنید و روی Swap کلیک کنید. ما این فعالیت را در صرافی های دیگری از جمله متاماسک انجام می دهیم.

خرید در صرافی یونی سواپ

اگر می‌خواهید «حساب» خود را در صرافی یونی سواپ تأمین مالی کنید، فقط باید وجوه خود را به کیف پولی منتقل کنید، که به صرافی متصل می‌شوید. در این صرافی، ما توکن‌ های ERC20 را عمدتاً برای اتریوم (ETH) خریداری می‌کنیم. ارزهای سنتی (PLN، USD) نیز در این صرافی پشتیبانی نمی شوند.

اگر ارز دیجیتال دیگری دارید، می توانید به راحتی آن را با اتریوم (ETH) در بزرگترین و بهترین صرافی ارزهای دیجیتال، بایننس مبادله کنید. پس از خرید اتریوم، می‌توانید آن را به کیف پول خود منتقل کنید، آن را به صرافی یونی سواپ متصل کرده و ارزهای دیجیتال را روی آن خریداری کنید.