آیا به دنبال کسب ارز دیجیتال بدون سرمایه گذاری هستید؟ آیا به اگر جواب شما بله است، تا انتها با ما همراه باشید و اطلاعات گسترده ای در مورد اینکه چه ارزی استخراج کنیم را با هم به دست آوریم. همچنین به بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با استفاده از GPU نیز خواهیم پرداخت.

در درجه اول، بد نیست بدانید ماینرها برای تکمیل بلوک‌ های تراکنش‌ های تایید شده اضافه شده به بلاک چین، بیت‌ کوین دریافت می‌ کنند. بنابراین، شما می توانید از امروز شروع به استخراج کنید و پاداش دریافت کنید. قبل از سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال یک GPU مناسب راه اندازی کنید.

GPU چیستو با آن می توانیم چه ارزی استخراج کنیم ؟

استخراج ارز دیجیتال در اصل با استفاده از CPU (واحد پردازش مرکزی) انجام شد و در ابتدا نامی GPU وجود نداشت. با این حال، چند سال بعد GPU جایگزین آن شد، زیرا ماینر های قبلی سرعت پردازش محدودی داشتتند، همچنین فرآیند ماینینگ را ناکار آمد می‌ کرند و توان بالایی مصرف می‌ کردند که منجر به خروجی محدود می‌ شد. وقتی GPU وارد صحنه شد، همه چیز آسان و روان شد.

GPU (واحد پردازش گرافیک) تنها مسئول رندر دیجیتال در سیستم کامپیوتری است. بنابراین، GPU در استخراج بلاک چین از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا سرعت و دقت را افزایش می‌ دهد و پتانسیل قدرت بسیار بالایی دارد. بنابراین، ماینرها از GPU برای استخراج همه ارزها قبل از تشکیل یک شبکه غیرمتمرکز قدرت پردازش، استفاده می کنند. وقتی صحبت از استخراج ارز دیجیتال به میان می آید، باید یک GPU قوی داشته باشید.

چگونه با GPU ارز دیجیتال استخراج کنیم ؟

برای شروع سفر جادویی خود با ارزهای دیجیتال، باید مجموعه ای از موارد ذکر شده در زیر را طی کنید، زیرا به آنها نیاز دارید:

 • بسته نرم افزار استخراج رایگان.
 • پایگاه داده خصوصی رایگان، کیف پول ارز دیجیتال تمام درآمدهای شما را نگه می دارد و به شما امکان می دهد تمام معاملات خود را مشاهده کنید.
 • عضویت در استخر آنلاین، که شما را وارد دنیای ماینرهای متبحر می کند تا کامپیوترهایتان را با هم ترکیب کرده و از ثبات درآمد و سود اطمینان حاصل کنید.
 • عضویت در صرافی آنلاین.
 • کامپیوتر سفارشی برای استخراج یکپارچه.
 • یک دستگاه پردازش تخصصی یا واحد پردازش گرافیکی ATI (GPU).
 • تحقیق و توسعه گسترده.

تجزیه و تحلیل استخراج ارزهای دیجیتال

تا به حال از خود پرسیده اید که چرا به استخراج ارز دیجیتال فکر می کنید؟ صرفاً به این دلیل که با هر ارز دیجیتال جدیدی که استخراج می شود، شما با کمی از آن پاداش خواهید گرفت.

استخراج ارز دیجیتال فرآیند حل معادلات ریاضی گیج کننده برای مجاز کردن تراکنش های رمزنگاری است. برخی از مردم فکر می کنند که ماینینگ ارز دیجیتال، یک سکه جدید ایجاد می کند، اما در اصل این فرآیند آزادسازی یک ارز دیجیتال از کل ارزهای عرضه شده است. یعنی شما می‌ توانید ارز دیجیتالی را که در حال حاضر در بازار در گردش است استخراج کنید.

با وجود اینکه می دانیم اکثر ارزهای دیجیتال دارای عرضه محدود هستند و ارزش این سکه ها با افزایش تقاضا افزایش می یابد و درست مانند قانون شکست بازار، زمانی که تقاضا از عرضه فراتر رود، قیمت ها تمایل به افزایش پیدا می کنند. با کمیاب شدن سکه، ارزش آن نیز مانند طلا افزایش می‌ یابد، باید چه ارزی استخراج کنیم ؟

استخراج ارز دیجیتال توسط بیت کوین رایج شد که از همان سیستم برای ایمن سازی بلاک چین خود نیز استفاده می کند. صنعت ماینینگ ادغام و حرفه ای شد، به همین دلیل استخراج هر نوع ارز دیجیتالی با GPU (واحد پردازش گرافیک) بسیار دشوار شد. در نتیجه، برای ماینرهای کوچک، بهترین روش پیوستن به استخرهای بزرگتر برای دریافت جوایز عالی ضروری است.

بسیاری از ارزهای دیجیتال با استفاده از تجهیزات ماینینگ استخراج می شوند. مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC)، برای استخراج یک دارایی رمزنگاری شده خاص طراحی شده است. بنابراین، اگر ماینر ASIC را دائماً به آخرین نسخه ارتقا ندهید، رقابت با ماینرهای ماهر دیگر برای شما چالش برانگیز شده، زیرا برای فعالیتتان هیچ ارزی پاداش نمی گیرید.

چگونه انتخاب کنیم که چه ارزی را استخراج کنیم

اگر بخواهیم برای استخراج ارز دیجیتال بهترین انتخاب را داشته باشیم توجه به ۴ مورد زیر خیلی اهمیت دارد :

۱٫ تعداد صرافی های حمایت کننده از ارز مورد نظر : بررسی اینکه چه صرافی هایی از ارز دیجیتال مورد نظر ما پشتیبانی می کنند ضروری است. اگر صرافی‌ هایی که کمتر محبوب هستند از آن پشتیبانی کنند، برداشت با کیف پول داخلی صرافی‌ های کریپتو انجام می شود. در این حالت، حتی اگر ماینینگ سودآور به نظر برسد، ماینر مجبور است که کمیسیون های سنگین را فقط برای برداشت به صرافی ها بدهد، زیرا صرافی های شناسایی نشده مجبور به کار با شیت کوین ها و متکی بر پورسانت های بالا هستند.

۲٫ از مشروعیت آن اطمینان حاصل کنید :  برخی از کشورها استخراج ارزهای دیجیتال را قانونی و ممنوع نکرده اند. اگر کشور شما اجازه تجارت غیرقانونی را به شما نمی دهد، بهتر است از ریسک جلوگیری کنید. با این حال، در برخی از کشورها، مقامات اجازه می‌ دهند تجارت کریپتو با سطح بالایی ممنوع باشد، زیرا آنها ماینینگ را به عنوان ابزار پولشویی تلقی می‌ کنند. اگر استخراج ارز دیجیتال در کشوری که در آن زندگی می کنید دشوار است، بهتر است به سراغ معامله کردن آن بروید.

۳٫ ارزیابی استفاده بلند مدت از تجهیزات خریداری شده : ارزیابی استفاده بلند مدت از تجهیزات استخراج که از طریق آن ارز دیجیتال را استخراج می کنید ضروری است.

۴٫ امکان تبدیل به فیات : به یاد داشته باشید که هزینه مبادله در هر پلتفرم مبادله ای به شما این امکان را می دهد، که ارزهای تازه استخراج شده را به ارز فیات تبدیل کنید، یا گزینه ای برای خرید توکن های معروف از جمله بیت کوین، اتریوم یا ریپل نیز دارند.

چه ارزی دیجیتالی را در سال ۲۰۲۲ استخراج کنیم ؟

بیت کوین قوی ترین و قدیمی ترین ارز دیجیتال دنیاست. با این حال، نمی توان گفت که این ارز دیجیتال بهترین ارز دیجیتال برای استخراج است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین ارز دیجیتال برای استخراج کدام است؟ یا برترین ارزهای دیجیتال برای ماینینگ که می توانند بازدهی خارق العاده ای داشته باشند، کدامند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید سودآورترین ارزهای دیجیتالی که استخراج شده اند را بشناسید. بنابراین نگاهی به ارزهای دیجیتال شگفت انگیز برای استخراج بیندازید که از طریق آنها می توانید سرمایه خود را در عرض چند ماه چند برابر کنید. ما در زیر ۱۷ ارز دیجیتال برتر برای استخراج در سال ۲۰۲۲ را فهرست کرده ایم:

راوین کوین (RVN)

بهترین جواب به این سوال که چه ارزی استخراج کنیم را  می توان راون کوین دانست که یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است که در درجه اول بر استخراج غیرمتمرکز تمرکز دارد. این نام از پرندگان سیاه کوچک در فیلم دنیای خیالی وستروس جورج آر آر مارتین گرفته شد.

این ارز دیجیتال در ۳ ژانویه ۲۰۱۸ (در نهمین سالگرد بیت کوین) راه اندازی شد و به گونه ای طراحی شده است که امکان پرداخت های فوری را به صورت یکپارچه فراهم کند. در سال ۲۰۱۹، توسعه دهندگان این ارز را با ویژگی های باشکوهی مانند پیام رسانی فعال، کیف پول موبایلی با عبارت seed، سازگاری بهتر، رای دادن با RVN و غیره به نمایش گذاشتند.

هدف اصلی راوین کوین ایجاد یک بلاک چین بهینه شده برای انتقال دارایی ها از یک فرد به فرد دیگر است. دلیل اصلی توصیه به ماینرها استفاده از الگوریتم X16R و پروتکل KawPoW است.

از نظر انتقال دارایی این ارز بر اساس اتریوم و بیت کوین عمل می کند. مجموع عرضه این ارز ۲۱ میلیارد و ارزش بازار آن بیش از ۱۳۵ میلیون دلار است.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۳۹٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۰٫۱۶۳۴ دلار
 • عملکرد هش: X16R
 • پاداش استخراج بلوک: ۵۰۰۰ RVN

چه ارزی استخراج کنیم

مونرو (XMR)

مونرو یک ارز دیجیتال است که از تابع هش رندوم x استفاده می کند. این پروتکل مبتنی بر پروتکل کریپتونوت است که بیشترین اهمیت را در استخراج ارز دیجیتال دارد. مونرو یکی از برترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج در سال ۲۰۲۱ است و با بیش از ۳ میلیارد دلار سرمایه در بازار می درخشد. این ارز در لیست بازار ارزهای دیجیتال در رتبه چهاردهم قرار دارد که مشابه ورتی کوین در برابر ASIC نیز مقاوم است. بهترین بخش این است که راه اندازی ریگ ماینینگ برای این ارز دیجیتال آسان است. شما فقط باید سخت افزار ماینینگ را همراه با کیف پول تهیه کنید و همه را برای استخراج این ارز پیکربندی کنید. علاوه بر این، زمان بلاک این کریپتو ۲ دقیقه است، در حالی که حداکثر عرضه آن ذکر نشده است.

 • پاداش استخراج فعلی: ۲٫۱۵ XMR/block
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۴۵۶٫۵۶ دلار
 • عملکرد هش: CryptoNightR
 • هش ریت شبکه: ۱٫۸۶ GH/s
 • تعداد بلوک: ۲,۲۷۲,۷۶۲

چه ارزی استخراج کنیم

لایت کوین (LTC)

این ارز یک پروژه نرم افزاری منبع باز است که تحت مجوز MIT/X11 منتشر شده است. لایت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که در اکتبر ۲۰۱۱ تأسیس شد. از نظر فنی، این ارز دیجیتال مشابه بیت کوین است. اگر با دانستن این شباهات  باز هم می پرسید چه ارزی استخراج کنیم باید بگویم استخراج لایت کوین هرگز یک تصمیم اشتباه نخواهد بود، زیرا یک ارز دیجیتال قوی است که توسط طیف گسترده ای از کاربران استفاده می شود. علاوه بر این، از پروتکل SCRYPT استفاده می کند، یعنی  شما نیازی به خرید تراشه های ASIC ندارید و به راحتی با GPU می توانید آن را استخراج کنید. علاوه بر این، نسبت به سایر آلتکوین‌ ها نوسانات کمتری دارد و به راحتی قابل مبادله در طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌ ها است. علاوه بر این، ارز لایت کوین ارزی با سرعت بالا و کارمزد تراکنش کمتر است.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۷۴۳٫۴۲٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۳۵۹٫۰۸ دلار
 • عملکرد درهم سازی: Scrypt
 • پاداش استخراج بلوک: ۱۲٫۵ LTC

چه ارزی استخراج کنیم

اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک یک ارز دیجیتال است که هدف آن حفظ بلاک چین اصلی اتریوم است. این پلتفرم کریپتو دیدنی در جولای ۲۰۱۶ راه اندازی شد و در حال حاضر، ارزش بازار آن بیش از ۱۳ میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال اخیراً سقف عرضه را به ۲۱۰ میلیون نفر اعمال کرده است. این ارز در فهرست برترین ارزهای رمزنگاری شده در جهان، در جایگاه شانزدهم قرار دارد و یک نسخه اصلاح شده از الگوریتم استخراج اتراش اتریوم به نام EtchHash است که از داپی ها و قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. شروع استخراج این ارز دیجیتال با تهیه کیف پول و کارت گرافیکی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند بسیار ساده است. علاوه بر این، زمان بلاک برای این کریپتو کمتر از رمزارزهای دیگر است که حدود ۱۳ ثانیه طول می کشد.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۵۲۵٫۵۲٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۲۹۲٫۱۰ دلار
 • عملکرد هش: Ethash
 • پاداش استخراج بلوک: ۳٫۲ و غیره

چه ارزی استخراج کنیم

زی کش (ZEC)

این ارز دیجیتال با مقاومت ASIC طراحی شده است و استخراج را برای ماینرها چالش برانگیز می کند. Zcash در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد. بررسی‌های زی کش در مورد پایداری بلندمدت آن به ما می‌گوید، زیرا ارزش این ارز دیجیتال نسبت به سایر ارزهای دیجیتال شکننده‌ تر است. یکی دیگر از ویژگی های خوب این ارز دیجیتال این است که نسبت به سایر ارزها به ویژگی های حفظ حریم خصوصی بیشتری مجهز است. معامله گران معمولاً این ارز را ترجیح می دهند، زیرا آلتکوین ساده ای است و برای تجارت و فروش بدون دردسر است. علاوه بر این، کمیسیون معاملات آن بسیار معقول است. وقتی می گویید چه ارزی استخراج کنیم که استخراج آن راحت و آسان باشد، زی کش بهترین جواب است، زیرا الگوریتم آن اجازه می دهد تا با استفاده از GPU استخراج شود.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: -۹۹٫۲۹٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۳۰۷٫۱۱ دلار
 • عملکرد هش: Equihash
 • پاداش استخراج بلوک: ۱۰ ZEC

چه ارزی اسخراج کنیم

گرین (GRIN)

برخلاف بیت کوین، گرین عرضه محدودی ندارد که آن را برای ماینرها جذاب می کند و ارزش بازار آن ۶۶٫۸۷ میلیون دلار است، در حالی که ۷۲٫۵۴ میلیون آن در گردش است. این ارز اخیراً در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و به کاربران کریپتو اجازه داد بدون سرمایه‌ گذاری کلان، آن را استخراج کنند. علاوه بر این، این کریپتوکارنسی انتخاب کرده است تا ماینینگ چرخه فاخته را اجرا کند تا در برابر ASIC مقاوم باشد. فرآیندی که در گرید دنبال می‌ شود اجازه نمی‌ دهد اطلاعات تراکنش باقی‌ مانده در شبکه در درازمدت حفظ حریم خصوصی آن را اعمال کند. گرین یک برنامه سبک وزن از پروتکل است که هدف آن مقیاس پذیری بیشتر و ذخیره سازی کمتر نسبت به سایر سکه های حریم خصوصی است.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: -۹۵٫۴۳٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۸٫۷۰ دلار
 • عملکرد هش: CuckArood-29، CuckAToo-31، Cuckaroom-29
 • پاداش استخراج: ۶۰ GRIN در هر بلوک

چه ارزی استخراج کنیم

متاورس (ETP)

متاورس یک ارز دیجیتال  مبتنی بر چین است که پلتفرم بلاک چین به عنوان یک سرویس (BAAS) را تقویت می کند. این بلاگ چین یک بلاک چین منبع باز و عمومی است که هویت های دیجیتال دارایی ها و اوراکل ها را به عنوان زیرساختی برای نیازهای سازمانی و اجتماعی ارائه می کند. اکنون زمان مناسبی برای موفقیت با استخراج این ارز دیجیتال است. اگر سودهای ETP خود را به سرعت به ارزهای دیجیتال دیگر تبدیل کنید، سود بیشتری برای شما حاصل می شود.

 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۰٫۳۸۵۶ دلار
 • عملکرد هش: Ethash
 • پاداش استخراج: ۲٫۵ ETP در هر بلوک
 • استخراج بلوک – ۳۰ ثانیه

چه ارزی استخراج کنیم

بیت کوین طلا (BTG)

وقتی می پرسید چه ارزی استخراج کنیم که استخراج GPU ما ناقص نباشد، بدون شک اولین نامی که به ذهن می آید بیت کوین گلد است. این ارز یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با استفاده از GPU است که برای خلاص شدن از شر ASIC راه اندازی شده است. جدا از بیرون انداختن ماینرهای ASIC، برخلاف سایر آلتکوین ها، حداقل سرمایه گذاری را نیز شامل می شود.

هدف اصلی این ارز دیجیتال کاهش ریسک برای ماینر بود. رویکرد توسعه دهندگان بیت کوین گلد این بود که ریسک را به حداقل برسانند تا سرمایه گذاران نیازی به دور انداختن بیت کوین گلد آنتماینر نداشته باشند، حتی اگر قیمت ارز دیجیتال به شدت کاهش یابد. بهترین بخش این است که می توانید قدرت هش خود را به هر کوینی که می خواهید هدایت کنید. هدف بیت کوین گلد برای تبدیل انرژی ترمودینامیکی به دارایی دیجیتال محقق خواهد شد. بنابراین، اگر به فکر شروع استخراج یک ارز دیجیتال هستید، آن را دنبال کنید!

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: -۹۶٫۹۳٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۱۱۸٫۷ دلار
 • عملکرد هش: ژاش
 • پاداش استخراج بلوک: ۱۲٫۵ BTG
این مطلب را حتما بخوانید  ماینینگ ارز دیجیتال چیست ؟

چه ارزی استخراج کنیم

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که برای سرگرمی با نماد سگ توسط بیلی مارکوس ساخته شده است. این ارز دیجیتال در رالی آلتکوین بسیار جلوتر است که رکوردهای زیادی را شکسته و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد. در درجه اول، این ارز یک ارز دیجیتال کاملاً کاربردی است که می تواند ارزش را ذخیره کند و برای تراکنش ها استفاده شود. در می ۲۰۲۱، قیمت آن به ۰٫۵۵۸ دلار رسید که در دسامبر ۲۰۲۰ فقط ۰٫۰۰۰۲۶ بود. حجم معاملات روزانه این سکه به شدت افزایش یافته است و ارزش بازار به ۹۳٫۳۸ میلیارد رسیده است. این ارز دیجیتال فاقد سقف عرضه است، به این معنی که پوششی در برابر تورم محسوب نمی شود.

همچنین دوجج کوین از پروتکل Scrypt مشابه لایت‌ کوین استفاده می‌کند، زیرا به شما اجازه نمی‌ دهد ماینرهای گران قیمت بخرید تا دوج را به مجموعه خود اضافه کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که باید از کامپیوتر یا لپ تاپ خود برای استخراج این سکه استفاده کنید. برای اینکه استخراج یکپارچه آن انجام شود، می توانید از یک GPU/CPU برای استخراج آن استفاده کنید. برخی از بهترین نرم افزارها برای استخراج دوج کوین با استفاده از GPU عبارتند از CudaMiner، Cgminer و GUIminer. در حالی که اگر از CPU برای استخراج این ارز استفاده کنید، باید از CPUminer استفاده کنید.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۲۱۶٫۵۱٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • قیمت فعلی: ۰٫۵۵۸ دلار
 • عملکرد درهم سازی: Scrypt
 • پاداش استخراج بلوک: ۱۰۰۰۰ DOGE

چه ارزی استخراج کنیمداش (DASH)

داش ترکیبی از کلمه دیجیتال و پول نقد است. این سکه در ژانویه ۲۰۱۴ با نام ایکس کوین منتشر شد و پس از چند روز، نام خود را به دارک کوین تغییر داد و سرانجام در مارس ۲۰۱۵ به داش تغییر نام داد. داش یک ارز رمزنگاری منبع باز است که به کاربران این امکان را می دهد که در هر مکانی آن را خرج کنند و پول خود را در هر زمانی که می خواهند، منتقل کنند. هدف اصلی این ارز تضمین تراکنش های بدون درز و ایمن و همچنین انتقال پول در سراسر جهان از طریق ارسال خصوصی و اینستاسند است.

این سکه از لایت کوین فورک شده است و لایت کوین نیز از پروتکل بیت کوین فورک شده است. علاوه بر این، این رمزارز یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که توسط گره‌ های اصلی (زیر مجموعه‌ ای از کاربران آن) اداره می‌ شود. تاکنون آنتماینر A3 تولید شده توسط بیت ماین بهترین ماینر  داش ASIC در نظر گرفته شده است. در جواب اینکه چه ارزی استخراج کنیم می توان گفت استخراج این سکه در سال ۲۰۲۲ می تواند بسیار سودآور باشد زیرا تا کنون یکی از سودآورترین سکه های استخراج بوده است. با این حال، اطمینان از نرخ هش دستگاه ماینینگ، هزینه برق و محدوده شبکه در محل شما ضروری است، زیرا سود ماینینگ به شدت به این عوامل بستگی دارد.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: > 9000٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • عملکرد هش: X11
 • قیمت فعلی: ۴۲۲٫۳۸ دلار
 • پاداش استخراج بلوک: ۳٫۱۱ DASH

چه ارزی استخراج کنیم
ورت کوین (VTC)

اگر به دنبال بهترین سکه برای استخراج هستید و دائما می پرسید چه ارزی استخراج کنیم ، می توانید ورت کوین را انتخاب کنید. این ارز دیجیتال از الگوریتم اثبات کار Lyra2RE برای تأیید تراکنش ها استفاده می کند و در برابر ASIC مقاوم است و در لیست سکه هایی طبقه بندی می شود که می توان آن را با استفاده از GPU استخراج کرد.

مقاوم بودن ASIC نشان می دهد که بنیانگذاران ورت کوین تصمیم گرفتند محدودیتی برای استخراج این ارز ایجاد نکنند. این امر امکان توزیع عادلانه این ارز دیجیتال را در سراسر جهان بدون کنترل شرکت‌ ها و استخرهای استخراج ASIC افزایش داد. ورت کوین بر اساس قدرت محاسباتی ماینر شما دو استخر به نام های شبکه ۱ و شبکه ۲ دارد. اگر بیش از دو کارت گرافیک دارید، شبکه ۱ را انتخاب کنید. در حالی که، اگر دو یا کمتر از دو کارت گرافیک دارید، شبکه ۲ را انتخاب کنید. همیشه به یاد داشته باشید، اگر شما شبکه ۱ را انتخاب می کنید، این سکه از کارت های گرافیک NVIDIA و AMD پشتیبانی می کند.

 • الگوریتم: اثبات کار
 • عملکرد هش: Verthash
 • پاداش بلوک – ۲۵
 • زمان بلوک – ۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه
 • قیمت فعلی در می ۲۰۲۱: ۱٫۳۲ دلار

چه ارزی استخراج کنیم

دیجی بایت (DGB)

هنوز در مورد اینکه کدام یک بهترین سکه برای استخراج است سردرگم هستید و باز هم می پرسید که چه ارزی استخراج کنیم ؟ استخراج ارز دیجی‌ بایت می‌تواند بسیار سودآور باشد زیرا پاداش‌ های استخراج بالایی را به استخراج کننده می‌ دهد. علاوه بر این، ارز دیجیتال دیجی بایت از چندین ماینر پشتیبانی می کند، که شامل  ASIC، GPU یا CPU می باشد. این ارز از پنج الگوریتم مختلف استفاده می کند و ۲۱ میلیارد سکه در آن گنجانده شده است. به علاوه، شبکه این رمزارز قوی بر روی سه لایه به نام‌ های دفتر کل عمومی، قرارداد هوشمند «اپ استور» و پروتکل اصلی شامل گره‌ هایی ساخته شده است که با تراکنش‌ های رله ارتباط برقرار می‌ کنند.

این شبکه امکان استخراج SHA-256 را به شما می دهد. با این حال، ماینرهای ASIC را از دریافت قدرت فوق العاده بالا محروم می کند. میانگین توان مصرفی این سکه ۲۵۲۰ وات است. سود استخراج ممکن است بسته به قیمت بازار کریپتو متفاوت باشد.

 • الگوریتم: اثبات کار
 • تابع هش – SHA-256، Qubit، Skein، Scrypt و Groesstl
 • هشرات شبکه- ۹۸٫۱۰ PH/s
 • زمان بلوک – ۱٫۱۵ دقیقه
 • پاداش استخراج – ۵۰۸٫۴۷ DGB/block
 • قیمت فعلی ۲۰۲۱: ۰٫۰۴۲۳۴ دلار

چه ارزی استخراج کنیم

منا کوین (MONA)

این ارز مشابه دوج کوین، نیز یک میم ارز است که جامعه بسیار فعالی در ژاپن دارد، که در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد. ماینرها برای استخراج این رمزارز به ماشین های ASIC نیاز ندارند. بهترین بخش این است که استخراج این ارز برخلاف سایر سکه های سنگین حداقل سرمایه گذاری را در بر دارد. به علاوه، زمان استخراج ۱ بلوک و واجد شرایط بودن برای پاداش فقط کمتر از ۲ دقیقه (۱٫۵ دقیقه) طول می کشد. خبر خوب این است که می توان از نرم افزارهای مختلفی برای استخراج منا کوین استفاده کرد، که شامل XMR Stak، CCMiner، Suprnova، CGMiner و Lyra2REv2 می شود.

 • الگوریتم: اثبات کار
 • عملکرد هش – Lyra2REv2
 • شبکه هشرت – ۷۳٫۴۴ TH/s
 • ارزش بازار – ۰٫۰۱۵۸۶
 • قیمت فعلی ۲۰۲۱: ۱٫۳۳ دلار

چه ارزی استخراج کنیم

آترنیتی (AE)

این ارز یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است، زیرا به ماینرها اجازه می‌ دهد تا برنامه‌ های غیرمتمرکز یا قراردادهای هوشمند را از طریق کانال‌ های دولتی راه‌ اندازی و اجرا کنند. این پلتفرم خارق العاده موارد استفاده خاصی از جمله پرداخت، وام، امور مالی غیرمتمرکز، بازی، رای دادن، سهام و هویت در کشورهایی که پشتیبانی می کند را دارد. استخراج این ارز معمولا با استفاده از کریپتو درگ و بی ماینر انجام می شود که بهترین نرم افزار به حساب می آیند. با این حال، می‌توانید استخراج در نایس هش و HSPماینرAE را نیز امتحان کنید.

 • الگوریتم: اثبات کار
 • تابع هش – CuckooCycle
 • هش ریت شبکه – ۲۸٫۴۸ جیپیاس
 • ارزش بازار – ۰٫۱۴۶۲
 • قیمت فعلی ۲۰۲۱: ۰٫۱۰۳۵ دلار

چه ارزی استخراج کنیم
کاردانو (ADA)

در جواب این سوال که چه ارزی استخراج کنیم می توان کاردانو را نیز معرفی کرد زیرا این ارز یک ارز دیجیتال قوی است که انتظار می رود، آینده بسیار روشنی داشته باشد. کاردانو مجهز به یک شبکه منعطف و تراکنش های سریع است که یک تجربه کاربری یکپارچه را فراهم می کند. علاوه بر این، USP های آن شامل مقیاس پذیری، پایداری و قابلیت همکاری است. می توان با سرمایه گذاری در کاردانو از طریق تجارت، استخراج و ETF پول زیادی به دست آورد. در درجه اول، باید بگوییم بلاکچین این ارز یک بلاک چین قابل برنامه ریزی است که پتانسیل پیشی گرفتن از اتریوم و لایت کوین را دارد.

همچنین کاردانو می تواند به عنوان یک پلتفرم برای سایر برنامه ها و ارزهای دیجیتال عمل کند. علاوه بر این، ADA محصولاتی را برای مدیریت هویت و قابلیت ردیابی محصول منتشر کرده است و از اورو بورس نیز استفاده می‌کند که به ایجاد بلوک‌ ها و اعتبارسنجی تراکنش‌ های روی بلاک چین کمک می‌کند.

الگوریتم: اثبات سهام
تسلط بر بازار – ۲٫۶۴٪
ارزش بازار – ۰٫۰۳۷۳۴
قیمت فعلی ۲۰۲۱: ۱٫۲۶ دلار

چه ارزی استخراج کنیم

وی چین (VET)

وی چین یکی از محبوب ترین رمزارزها در چند ماه گذشته است که اگر از من بپرسید چه ارزی استخراج کنیم آن را پیشنهاد می کنم. کارشناسان کریپتو بر این باورند که این یک ارز دیجیتال کم‌ ارزش‌ شده است که پتانسیل بالایی دارد و به سرمایه‌ گذاران اجازه می‌ دهد بازده قابل‌ توجهی کسب کنند. در حال حاضر، این ارز یک ارز دیجیتال مقرون به صرفه است که برای انتقال ارزش در سراسر شبکه استفاده می شود. بلاک چین وی چین تور به طور خاص برای فرآیندهای تجاری و مدیریت زنجیره تامین از طریق استفاده از فناوری دفتر کل، توزیع شده طراحی شده است.

 • الگوریتم: اثبات کار
 • تسلط بر بازار – ۰٫۳۴٪
 • ارزش بازار – ۰٫۱۱۴۹
 • رتبه بازار – ۳۴
 • قیمت فعلی ۲۰۲۱: ۰٫۰۸۱ دلار

چه ارزی استخراج کنیم

ارز بیت تورنت (BTT)

این ارز دیجیتال یک ارز دیجیتال شناخته شده است که در بلاک چین تورن است که توسط بنیاد بیت تورنت در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد. این پلتفرم در لانچ پد بایننس به عنوان یک توکن TRC-10 راه اندازی شد. این کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که بر اساس پروتکل P2P به منظور انتقال فایل های بزرگ از طریق اینترنت ایجاد شده است و از جمله ارزهای دیجیتال پرسود برای گسترش صلاحیت‌ های پورتفولیو توسعه یافته است و یک انتخاب ایده‌ آل برای تبادل ارزش، توسعه‌ دهندگان برنامه‌ های شخص ثالث و ذخیره‌ سازی سریع داده‌ های غیرمتمرکز است.

 • الگوریتم: اثبات کار
 • تسلط بر بازار – ۰٫۱۲٪
 • ارزش بازار – ۰٫۱۲۰۷
 • رتبه بازار- ۵۲
 • قیمت فعلی ۲۰۲۱: ۰٫۰۰۲۷۰۱ دلار

چه ارزی استخراج کنیم

با کمک ماینرهای تجاری چه ارزی را استخراج کنیم ؟

در حالی که با خود می گویید چه ارزی استخراج کنیم که بهترین ارز دیجیتال برای استخراج باشد، مهم است که سودآوری هر ارز دیجیتال را با کمک یک ماینر تجاری بررسی کنید. در زیر مراحلی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهترین ارز دیجیتال را برای استخراج بدون زحمت پیدا کنید و به شما کمک می کند با ماینرهای تجاری ارزها را مقایسه کنید:

 1. هنگامی که کل قدرت هش ریگ های ماینینگ خود را وارد کردید، می توانید نرخ تراشه های GPU ،CPU یا ASIC را بررسی کنید. شما به راحتی می توانید همه آنها را از نظر سخت افزاری و به صورت غیر تخصصی بررسی کنید.
 2. مرحله بعدی این است که کل توان مصرف شده توسط دکل های خود را بر حسب وات وارد کنید. سپس قیمت برق خود را بر حسب کیلووات در ساعت وارد کنید. اگر از قیمت هر کیلو وات اطلاعی ندارید، می توانید از ارائه دهنده برق خود بپرسید.
 3. اگر به استخر ماینینگ پولی پیوسته اید، هزینه آن را وارد کنید.

پس از کسر تمام این هزینه ها، سود خالصی را که انتظار دارید در روز، ماه یا سال به دست آورید، محاسبه می کنید.

خطرات موجود در استخراج ارزهای دیجیتال چیست؟

بسیاری از مسائل می توانند عملکرد سیستم شما را مختل کنند و خطر ربودن کسب و کار از طریق کاربران نهایی، سرقت اطلاعات و غیره آن را به خطر بیندازند. بنابراین، استخراج یک فرآیند حساس است که باید به دقت اندازه گیری شود. در زیر برخی از خطرات وجود دارد که باید قبل از اینکه به دنبال این باشیم که چه ارزی استخراج کنیم ، به آن ها توجه کنیم:

 1. هکرها : شاید شما انتخاب کرده باشید که چه ارزی استخراج کنید اما باید بدانید، در دنیای کریپتو ممکن است با هکرهای حرفه ای زیادی روبرو شوید. متأسفانه، هکرها از استعداد خود به طور نامشروع استفاده می کنند، به استخر ماینینگ شما نفوذ کرده و کیف پول شما را خالی می کنند.
 2. هزینه های برق فوق العاده بالا است : وقتی شروع به انتخاب ارزهای دیجیتال برتر برای استخراج کردید، قبض برق باید مشخص باشد. اکثر ماینرها از روزی که سرمایه گذاری سخت افزاری خود را شروع می کنند، باید نرخ برق را در نظر بگیرند.
 3. ارزش سقوطی :  درست مانند طلا و نقره، احتمالاً ارزش ارز دیجیتال شما در طول زمان نوسان دارد و تغییر می کند.
 4. سازمان دهندگان استخر ماینینگ گمراه کننده : اگر در دام فریب مدیران و سازمان‌ دهندگان گرفتار شوید، بدون اینکه به شما اطلاع دهند، ارزهایی را از درآمد شما حذف می کنند. آنها حتی می‌توانند کل حساب شما را خالی کنند.
 5. از دست دادن کیف پول دیجیتال : فراموش کردن شناسه ورود یا رمز عبور ممکن است منجر به قفل شدن کیف پولتان شود. این مساله ممکن است باعث شود کیف پول دیجیتال خود را گم کنید. همچنین هارد دیسک وسیله ای حیاتی است که باید از آن مراقبت کنید. در صورت آسیب دیدن هارد دیسک، ممکن است کیف پول دیجیتال خود را از دست بدهید.

استخراج یا سرمایه گذاری ارز دیجیتال ؟

شما بین اثبات کار و اثبات سهام یک انتخاب دارید. برخی از مردم فکر می کنند که اگر بتوانند با اعتبارسنجی تراکنش ها و فقط با گذاشتن ارز دیجیتال درآمد کسب کنند، سرمایه گذاری های استخراج خود را به خطر می اندازند. البته شما همیشه “ریسک بیشتر، سود بیشتر” را شنیده اید. در مورد ماینینگ هم همینطور است. اگرچه ماینینگ در مقایسه با استیکینگ فرآیند پیچیده ای است، اما یکی از مواردی است که می تواند نتایج شگفت انگیز و پاداش های بزرگی را به همراه داشته باشد. این روش تنها به منابع شما و ارزهایی که می خواهید روی آنها سرمایه گذاری کنید بستگی دارد.

بنابراین، حتی اگر در زمینه فناوری و دانش فنی اطلاعات گسترده ای ندارید، می‌ توانید فرآیند استخراج بهترین ارز دیجیتال را دنبال کنید. تنها چیزی که نیاز دارید قدرت هش کافی کامپیوتر است. ما توصیه می کنیم قبل از شروع استخراج ارزهای دیجیتال، به خوبی مطالعه کنید تا جنبه های آن را بهتر درک کنید. حتی اگر بدانید چگونه با استفاده از GPU رمزارز استخراج کنید، به این معنی نیست که سود خواهید کرد و در نهایت ممکن است ضرر زیادی بپردازید.

به یاد داشته باشید، دنیای ارزهای دیجیتال بدون خطر نیست و باید دقت کنیم که چه ارزی استخراخ می کنیم، زیرا ارزش هر ارز بی ثبات است و می تواند در هر نقطه و تحت هر شرایطی به شدت نوسان کند.