قبل از پاسخ به سوال هولد ارز دیجیتال چیست باید بگوییم بیت‌ کوین ارز دیجیتالی است که در هفته‌ های اخیر شاهد رشد پرفراز و نشیبی بوده است، زیرا قیمت آن به کمتر از ۶۰۰۰ دلار به ازای هر سکه در ماه ژوئن معامله می‌ شود که نسبت به بالاترین رقم بیش از ۱۹۰۰۰ دلار در سال گذشته کاهش یافته است و همه از وارن بافت گرفته تا ورزشکاران و افراد مشهور را مشتاق کرده که آینده ارزهای دیجیتال را ارزیابی کرده اند.

البته نکته قابل توجه این است که اصطلاحاتی که زمانی فقط برای جوک های داخلی در اتاق های چت اولیه ارزهای دیجیتال و در تاپیک های Reddit استفاده می شد، اکنون به بخشی از گفتگو تبدیل شده است. این روزها  مشاهده می شود که علاقه مندان به بیت کوین در توییتر می گویند: «به FUD گوش نده، فقط بیت کوین خود را نگه دار و به ماه برو» و در مستند آینده، لغت مشابهی را همچون «بیت کوین: شکوفایی یا رکود» خواهید شنید.

پس CNBC Make It به چه معنا است؟ برای درک چنین اصطلاحات رمزنگاری شده ای از پیتر سادینگتون، کارآفرین سریال و سرمایه گذار اولیه بیت کوین که یک جامعه بیت کوین به نام The Bitcoin Pub را اداره می کند، خواسته شد آن را تجزیه کند. سادینگتون برای اولین بار بیت کوین را در نوامبر ۲۰۱۱ خریداری کرد، زمانی که یک سکه از این ارز دیجیتال فقط ۲٫۵۲ دلار قیمت داشت.

قوی بمانید، HODL حتی زمانی که قیمت کاهش می یابد.

سادینگتون توضیح می‌ دهد که در انجمن‌های اولیه بیت‌ کوین، شخصی پیامی را ارسال کرد که در آن کلمه «hold» اشتباه نوشته شده بود، و خوانندگان آن را به عنوان مخفف «hold on for dear life» به معنی زندگی عزیز نگه دارید، تفسیر کردند. سادینگتون خود را به عنوان یک نگهدارنده بلندمدت توصیف می‌ کند و اکنون خریداران بیت کوین وقتی قیمت‌ ها بسیار در نوسان است می‌ گویند «HODL!»».

هولد ارز دیجیتال چیست

هولد ارز دیجیتال یا HODL چیست ؟

خوب، بیایید از ابتدا شروع کنیم. برخلاف بیشتر ریشه‌ شناسی ها، می‌ توانیم این لغت را مستقیماً با توجه به منبع ردیابی کنیم. ریشه این کلمه مایک نام دارد و کاری که انجام داد این بود که کلمه #HODL را اختراع کرد. می‌ بینید که از این کلمه در محافل رمزنگاری استفاده می‌شود، و اگر رشته‌ ای از ارز دیجیتال را دیده‌ اید یا تمام تجارت بلاک چین را دنبال کرده‌ اید، احتمالاً آن کلمه چهار حرفی را خوانده‌اید: HODL. تلفظ این کلمه به گونه ای است که تصور می کنید، مانند نام خانوادگی گلن هادل، بازیکن سابق تاتنهام گفته می شود. با توجه به ماهیت بسیار آنلاین این تجارت، تأیید صحت آن دشوار است، اما من نشنیدم که به شکل دیگری تلفظ شود.

در حالی که این توسط برخی افراد به عنوان مخفف Hold On (For) Dear Life استفاده می شود، اما معنی اصلی آن نگه داشتن است و به این معنی است که فعلاً بیشتر نخرید، اما آنچه دارید را نیز نفروشید. به طور کلی، این اصطلاح فقط در دنیای ارز دیجیتال استفاده می شود، جایی که قیمت ها فوق العاده پوسته پوسته هستند و می توانند در هر نقطه به شدت تغییر کنند. با این حال، اخلاق و مانترا را می توان برای هر ارز دیجیتال یا حتی سهام سنتی اعمال کرد. زمانی که صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌ آید، معمولاً این کلمه گفته می‌شود، اما اگر شخصی در وال استریت به مشتری بگوید که به HODL مراجعه کند، ممکن است به او نگاه عجیبی شود.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش رفع خطاهای پنکیک سواپ

چرا می گویند HODL ؟!

سؤال خوبی بود. همه چیز در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۳ شروع شد، زمانی که مایکی که قبلاً درباره آن صحبت کردیم، تصمیم گرفت تا موضوعی را در انجمن bitcointalk.org (که هنوز هم امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرد) راه اندازی کند، زیرا او قصد داشت بیت کوین خود را با وجود سقوط سکه نگه دارد. اشتباه تایپی بود و عنوان تاپی شد، I AM HODLING.  خلاصه ای از نظر دیگران این بود: HODL!،HODLING HARD!،HODLING … و شما به اصل مطلب پی می برید. این اسم درست مثل یک اسم مستعار در میخانه گیر کرد. بنابراین به همین دلیل است که جامعه ارزهای دیجیتال شروع به گفتن HODL کرد و تا به امروز هم گفته می شود. در واقع، این کلمه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و روزانه هزاران پست با این کلمه در همه جای دنیای مجازی یافت می شود.

چرا مردم HODL می کنند؟

حالا که به این پی بردید که هولد ارز دیجیتال چیست بهتر است بدانید که مردم چرا این کار را انجام می دهند. درست مانند دارایی‌ های مالی وقتی سهام را در بلندمدت نگه می‌ دارید، چه انتظار داشته باشید که ارزش آن بالا و بالاتر برود و یا به این دلیل که نمی‌ توانید به بررسی روزانه آن بپردازید و از انجایی که خسته می شوید، اعتماد می کنید، در نهایت میبینید که در دراز مدت ارزش سهام و دارایی های مالی شما به طور پیوسته افزایش خواهد یافت، در ارز دیجیتال نیز همین اتفاق می افتد. در کوتاه‌ مدت، اگر به شما توصیه شود نگه دارید، نشان می‌ دهد که باید فقط محکم آویزان شوید، زیرا احتمالاً همه چیز خوب پیش خواهد رفت، بنابراین دلیلی برای فروش وجود ندارد، اما ارزش خرید ارز بیشتری وجود ندارد، مگر اینکه اوضاع نشان دهد  ارزش رو به بالا است.

همین امر در مورد ارز دیجیتال نیز صدق می کند. اگر می‌ بینید که ارزش دارایی شما مدام کاهش یا افزایش می‌ یابد، می‌ت وانید به راحتی فکر کنید که باید بیشتر بخرید یا مقدار زیادی را بفروشید، اما می‌توانید فقط نفس بکشید…و نگه دارید…و امیدوار باشید که همه چیز به نفع شما ثابت شود. این کار HOLDING است، اگرچه، طبق اینترنت، می تواند یک HODL نیز باشد.

با توجه به نوسانات در مورد کریپتو کوین ها، نیاز به تصمیم گیری در مورد HODLING بیشتر از سهام های سنتی رخ می دهد. این به این دلیل است که HODLING یک راه میانه است که در آن به جای اینکه پول بیشتری برای دارایی بگذارید، یا زمانی که بخشی از شما فکر می‌ کنند که فردا ارز دیجیتال آن ها ارزش بسیار کمتری دارد و دارایی بیشتری باید بفروشد، کسی که هلدر کرده است|، معتقد است همه چیز درست می‌شود.

جمع بندی درباره هولد ارز دیجیتال چیست

بنابراین ما مایکی را داریم و صفحه آن هنوز در بازار کریپتو داغ است و بیوگرافی توییتر او در مورد خلق HODL و جایگاهش در تاریخ کریپتو با صدای بلند گفته می شود. این شخص با پیشبرد سهم خود در واژگان بلاک چین، امسال پست اصلی خود را به عنوان NFT از طریق Foundation.app به حراج گذاشته است و طبق گفته کوین بیس، آخرین بار به «@partner» یک اتر فروخت که در حال حاضر حدود ۲۲۵۵ پوند ارزش دارد. این میراث میراث بدی برای یک اشتباه تایپی نیست.