شیتکوین چیست؟ آیا تاکنون کلمه شیت کوین به گوش شما خورده است؟ این ها سوالاتیست که میخواهیم در این مقاله به آن ها پاسخ دهیم و در مقاله های بعدی به صورت کامل تر در این رابطه صحبت خواهیم کرد.

شیت کوین در لغت به معنای (کوین کثیف و یا سکه گه ) است ، ولی در دنیای کریپتو به سکه هایی گفته می شود که از ارزش پایینی برخوردار هستند و یا اهداف خاصی را در پروژه های خود دنبال نمی کنند و یا اینکه به اهداف خود نمیرسند و دچار ریزش های ناگهانی می شوند.

پس با این تعریف شیت کوین ها می توانند شامل آلتکوین هایی که در پروژه های خود موفق نبوده و شکست خورده اند و همچنین آلتکوین هایی که از روز اول با اهداف فرصت طلبی ساخته شده اند باشند.

چرا این نام را برای این نوع کوین ها در نظر گرفته اند؟

در واقع این نام گذاری دلیل خاصی ندارد و ممکن است از صحبت های آدم های عادی در فروم ها و شبکه های اجتماعی در این رابطه شکل گرفته باشد و این دو کلمه کم کم بر سر زبان کسانی که این کوین ها را خریداری کرده اند افتاده باشد.

چرا مردم جهان شیتکوین میخرند؟

رویای یک شبه پولدار شدن در میان مردم جهان از زمانی که پول به وجود آمده وجود داشته و وجود خواهد داشت، پول را زمانی عده ای برای ایجاد داد و ستد ایجاد کردند ، و این پول کم کم به یک ارزش تبدیل شد بعد از آن بانک ها مرکزی پول را در انحصار خود قرار دادند و با ایجاد مشاغل مقدار کمی از آن را به مردم عادی دادند.

شیتکوین چیست

با این حساب پولدار شدن برای مردم عادی جامعه یک امر دست نیافتنی شد ، پس عده ای از مردم به دنبال رویای یک شبه پولدار شدن رفتند ، در دنیای رمز ارزها بانک مرکزی وجود نداشت و مردم ترجیه دادند این بار از این روش شروع به معامله کنند و شانس خود را برای پولدار شدن و البته یک شبه پولدار شدن امتحان کنند.

شیت کوین ها به خاطر ارزش کمی که دارند این قابلیت را دارند که شما را یک شبه پولدار کنند ، البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که در این قمار ممکن است یک شبه تمام دارایی یا بخش قابل توجهی از آن را ببازید.

اما برای قمارباز ها این بازی یک بازی مهیج است!

شیت کوین ها را چگونه پیدا کنیم؟

برای تشخیص یک شیت کوین باید در رابطه با آن کوین تحقیق کنید ، این به این معناست که باید وایت پیپر آن را به طور دقیق مطالعه کنید ، همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی و در فروم های گفتگو ایرانی و خارجی در مباحث مرتبط با آن آلتکوین شرکت کنید و تعهدات انجام نشده آن را بررسی نمایید.

همچنین بر روی نمودار نیز می توانید به توجه به نوسانات هیجانی آن آلتکوین متوجه پامپ و دامپ های فِیک شوید. با این روش ها خودتان می توانید شیت کوین ها را تشخیص دهید.

 

اما این روش ها کافی نیست و گروه هایی در ایران و خارج از ایران نیز به صورت فعال در حال بازاریابی شیت کوین ها هستند ، شما می توانید با عضویت در آن گروه ها (به هیچ وجه توصیه نمی کنیم) از شیت کوین های معرفی شده توسط آنها بهره ببرید.

از کجا میتونم شیت کوین بخرم؟

شیتکوین چیست

از آنجایی که شیت کوین ها دارای ارزش مالی پایینی هستند صرافی های بزرگ مانند بایننس ، بیترکس و… به سادگی آنها را تا زمانی که به یک کوین هدفمند تبدیل نشوند در مارکت خود لیست نمی کنند ، اما شما با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید در سایت هایی مثل کوین مارکت کپ و یا در وبسایت شبکه آن آلتکوین صفحه آن کوین را جستجو کنید و اطلاعات کاملی از بازارهایی که آن کوین در آنها معامله می شود بدست بیاورید.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش کامل هایو Hiveos

با این همه ریسک بالا چرا افراد دوست دارند شیتکوین ها را خریداری کنند؟

در دنیا گروه هایی از افراد هستند که به صورت جدی و به صورت حرفه ای به خرید و فروش شیتکوین ها علاقه مند هستند و این کار را بارها انجام می دهند، خوب خرید و فروش آلتکوین های کم ارزش(شیتکوین) اگر با یک برنامه ریزی صحیح و با آموزش های کافی انجام شود می تواند مانند پوکر به حساب بیاید.

در بازی پوکر شما هیچگاه تمام سرمایه خود را وارد بازی نمی کنید و با دانستن شرایط خود و دیگر رقبا مقداری از سرمایه خود را بازی می کنید ، زمانی که یک فرد تمام سرمایه خود را وارد معامله می کند (All in  کردن سرمایه) باید تمام شرایط و جوانب را سنجیده باشد در غیر اینصورت از سر کم تجربگی دارد این کار را انجام می دهد که ممکن است یک شبکه راه ۱۰۰ ساله را برود و یا یک شبکه تمام زندگی خود را بر باد بدهد.

چه زمانی در شیتکوین ضرر می کنید؟

خیلی از افراد در معاملات مالی خود (شیتکوین و یا کوین های سالم) زمانی که به یک ریزش کوچک می رسند شروع به فروش هیجانی می کنند و این خود باعث می شود تمام سرمایه خود را در بدترین حالت از معامله خارج کنند ( خروج با ضرر ) ، قبل از اینکه از پوزیشن خود خارج شوید این دو حالت را چک کنید:

۱- آیا کوین دچار یک پامپ و دامپ سنگین شده است؟

اگر این شرایط را ببینید یعنی کوین توسط افرادی که دنبال سود های یک شبه هستند پامپ و دامپ شده و تمامی یا بخش قابل توجهی از سرمایه به سرقت رفته است.

شیتکوین چیست

۲- آیا این کوین از شیتکوین به میم کوین تبدیل شده است؟

گاهی اوقات یک کوین دارای اهدافی هست و سرمایه گذاران بعد از پامپ اولیه شروع به فروش نمی کنند و تعداد زیادی سرمایه گذار ترجیه می دهند سرمایه خود را خارج نکنند ، در این حالت شما هنوز در فکر شیتکوین بودن این آلتکوین هستید و سرمایه خود را به صورت هیجانی خارج می کنید و بعد مشاهده می کنید که نه تنها آلتکوین ریزش نکرده بلکه به رشد خود ادامه می دهد چرا که افراد بیشتری در دنیا با دیدن قیمت آن و اهداف آن شروع به خرید می کنند.

برای اینکه ضرر نکنیم باید چه کار کنیم؟

برای اینکه در شیتکوین ها و یا هر کوین دیگر ضرر نکنیم باید قبل از ورود به معامله برنامه ریزی خود را برای خرید و فروش انجام دهیم ، این به این معناست که اگر من ۲۰۰۰ دلار پول دارم و می خواهم ۱۰۰۰ دلار آن را در یک آلتکوین کم ارزش سرمایه گذاری کنم ، برای خودم شروطی بگذارم تا در صورت مشاهده دو حالت بالا تصمیم صحیح برای ماندن و یا ترک پوزیشن را بگیرم.

پس حالا متوجه شدیم که شیتکوین ها در میان آلتکوین ها هستند و به دلایلی ممکن است بی ارزش باشند و یا بی ارزش شوند.

به این محتوا امتیاز دهید
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)