دومین ارز دیجیتال بزرگ در سراسر جهان که همه آن را با نام اتریوم می شناسند به تازگی، تحت یک به‌ روزرسانی مورد انتظار به نام «London Hard Fork» قرار گرفت. این به روز رسانی در لندن انجام شد و انتظار می رود که بلاک چین اتریوم را بیشتر متحول کند. علیرغم تاخیر در راه اندازی، کارشناسان صنعت ارز دیجیتال این تحول را به عنوان بازسازی کامل خانه شما و ادامه زندگی در آن توصیف می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم  را بررسی کنیم، زیرا ورود اتریوم ۲٫۰ بدون بحث نیست.

بزرگترین مزیت به‌ روزرسانی جدید این است که شبکه را قادر می‌ سازد تا تراکنش‌ های بیشتری را در هر ثانیه انجام دهد. همچنین امیدواری وجود دارد که این مقیاس پذیری اضافه شده با هزینه های بالای مقابله کند.

تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم

هارد فورک لندن چیست؟

هارد فورک لندن مجموعه ای از پنج پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) است. EIP-1559 که در هارد فورک لندن گنجانده شده است، با هدف تغییر سرعت و ایجاد انگیزه در استخراج اتریوم طراحی شده است.

از آنجایی که هیچ محدودیتی در تعداد اتریوم وجود ندارد، می توان گفت این ارز دیجیتال تورمی است. ماینرها هر بار که یک بلوک را تأیید می کنند، با سکه های کاملاً جدید پاداش می گیرند. پاداش هایی که پلتفرم اتریوم می پردازد با کارمزد تراکنش هایی که توسط کاربران پرداخت می شود، جبران می شوند.

تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم این است که پس از انتشار به‌ روزرسانی، استخراج‌ کنندگان دیگر درآمدی از کارمزد تراکنش دریافت نخواهند کرد. این امر عرضه را کاهش می دهد و اتریوم را تقویت می کند. این کارمزد، تراکنش ها را برای کسانی که از این بلاک چین استفاده می کنند قابل پیش بینی تر می کند.

ارتقا اتریوم تضمین می کند که هیچ مقدار از ازدحام شبکه منجر به افزایش قیمت اتریوم نمی شود. این مرحله از شفافیت قیمت به تنهایی، به افزایش پذیرش برنامه های غیرمتمرکز کمک می کند.

تیم بیکو، توسعه‌ دهنده بنیاد اتریوم تاکید کرده است که دارندگان ارز دیجیتال اتریوم که از صرافی‌ های رمزنگاری، کیف پول‌ های وب، کیف پول موبایل یا کیف پول‌ های سخت‌ افزاری استفاده می‌ کنند تحت تأثیر هارد فورک لندن قرار نخواهند گرفت.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش اتصال تراست ولت به یونی سواپ

تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم

کارشناسان چه در مورد تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم می گویند؟

نیشال شتی مدیر عامل وازیرکس، هارد فورک را یکی از مهم ترین موارد موثر بر جامعه بلاک چین اتریوم، محققان و مهندسان خواند.

او گفت: “هدف هارد فورک لندن تبدیل ارز دیجیتال اتریوم به یک دارایی کاهش‌ دهنده تورم است. طراحی فناوری ارتقاء نوسانات، کارمزد تراکنش‌ ها را کاهش می‌ دهد، که برای توسعه‌ دهندگانی که بر روی اتریوم ساخته می‌ شوند و افرادی که بر روی آن تراکنش می‌ کنند، یک نقطه دردناک بوده است.”

ادول پاتل، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران مودرکس، گفت که این به روز رسانی یک جهش بزرگ به سمت اتریوم است.

او گفت: “اتریوم در قلب انقلاب بلاک چین است. در حال حاضر چندین پروژه در شبکه اتریوم در حال ساخت هستند.” “تعدادی از توسعه دهندگان با مشکل هزینه تراکنش بالای اتریوم روبرو هستند. زمانی که این ارتقا شروع شود، هزینه تراکنش کاهش می یابد.”

برای سرمایه گذار معمولی، تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم در بلندمدت بسیار زیاد است، زیرا به محض کاهش هزینه بلاک چین اتریوم، پذیرش و تقاضا همچنان افزایش می یابد که در نهایت باعث افزایش قیمت می شود.

دنی فلای یکی از بنیانگذاران و توسعه دهندگان متا ماسک، گفت از سطح پروتکل گرفته تا کیف پول کاربر، تحت تاثیر تغییرات قرار می گیرد، که می تواند برای کاربران و توسعه دهندگان اتریوم مفید باشد.

“تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم این است که این مکانیسم بازار کارمزد اتریوم را اصلاح می کند و یک تغییر کلیدی در شبکه آن به وجود می آید. یکی از مزایای اصلی این به روز رسانی شفافیت بیشتر در مورد هزینه های این ارز دیجیتال است. کیف پول ها تخمین کارمزد بهتری خواهند داشت که باعث می شود کارمزد تراکنش ها قابل پیش بینی تر باشد.”