برنج یک دانه همه کاره و مغذی است که می توانید به عنوان یک غذای جانبی، غذای اصلی، میان وعده بعد از ظهر و حتی دسر آن را سرو کنید! برنج به عنوان پایه ای برای انواع غذاهای تند و خوش طعم استفاده می شود، اکنون زمان آن است که این دانه باشکوه را در کانون توجه قرار دهیم. پس لطفا دیگر نپرسید که با برنج چی درست کنم و با برنج ساده خداحافظی کنید، زیرا با استفاده از چند ماده ساده می توانید آن را به یک وعده غذایی برنده تبدیل کنید.

در ادامه چند نوع دستور پخت برنج داریم که شما را متقاعد می کند، که این دانه های مقدس را برای همیشه در آشپزخانه خود نگه دارید. دستور پخت ها بخوانید، دوباره اختراع کنید و از هر نوع برنجی که دوست دارید استفاده کنید!  چندین نوع از بهترین دستور پخت های برنج و ایده هایی که خانواده شما را به اشتها می آورد:

برنج سرخ شده

وقتی با برنج سرخ شده آشنا شوید، دیگر نگران نیستید و نمی گویید که با با برنج چی درست کنم. همچنین دیگر نیازی نیست برای یک کاسه از این برنج خوشمزه که ساده یا با مرغ سرو می شود، به رستوران ژاپنی مراجعه کنید.

به همان اندازه که من عاشق بازدید از رستوران های ژاپنی هستم،  پخت برنج سرخ کرده برای من بسیار محبوب و رضایت بخش است. من همیشه هر بار که هوس برنج با طعم ژاپنی می کنم، این غذا را با مواد اولیه مانند برنج سفید، تخم مرغ، سبزیجات، مرغ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات، ۱۵ دقیقه ای می پزم!

 

با برنج چی درست کنم

برنج سرخ شده با مرغ دستور پخت آسانی دارد و می توان با کیفیت رستورانی در آورده شود. این دستور پخت به اندازه ای حرفه ای است که سفارش‌های بیرون‌بر را فراموش خواهید کرد! درست کردن این نوع برنج با مرخ سریع و آسان است و همه چیز در ۳۰ دقیقه یا کمتر انجام می شود. برای ایجاد طعم آسیایی مقداری روغن کنجد بپاشید، کمی فلفل قرمز به آن اضافه کنید. اگر گیاه خوار هستید مرغ را کنار بگذارید تا یک غذای گیاهی داشته باشید.

پخت ریزوتوی قارچ با برنج

ریزوتو یک غذای برنجی ایتالیایی است و تا زمانی که برنج به حالت خامه ای برسد، روی اجاق می ماند. همچنین این روش یکی از رایج ترین روش های پخت برنج در شمال ایتالیا است. این دستور غذا یک تابه را ایجاد می کند که با قارچ سفید خامه ای و برنج نرم آربوریو ترکیب می شود. برای دستیابی به بافت یک دست، هم زدن مداوم غذا ضروری است و ارزشش را دارد. برای لعاب زدایی از آب آشپزی و ایجاد عطر بیشتر، از اضافه کردن شراب سفید غافل نشوید.

پخت ریزوتوی قارچ با برنج

شیر نارگیل برنج

هیچ غذایی در مقایسه با این غذای جانبی ۲ ماده ای، که برنج ایرانی و یک قوطی شیر نارگیل را در خود جای داده آسان تر نیست. به علاوه، پلوپز شما همه کار را برای شما انجام خواهد داد! با کمال تعجب، این مواد ساده طعم فوق العاده ای به ارمغان می آورند. برنج شیر نارگیل در شکل اصلی خود کمی کره ای، خامه ای، مرزه و با کمی شیرینی است. شیر نارگیل در ایجاد چسبندگی برنج و خوش طعم تر کردن آن بسیار عالی عمل می کند. این غذا پایه مناسبی برای تاکو، کاسه بوریتو و برنج سرخ شده است.

 

شیر نارگیل برنج

پخت برنج کثیف

برنج کثیف که گاهی اوقات برنج کاجون نیز نامیده می شود، یک دستور غذای کلاسیک کریول است که با برنج سفید و ادویه کاجون درست می شود. مقداری جگر مرغ خرد شده و سوسیس خرد شده را برای یک شام آرامش بخش و بسیار سیر کننده بریزید. نگران نباشید، به دلیل دستور پختی که دارد “کثیف” نامیده می شود. برنج سفید بعد از پخته شدن قهوه ای می شود و به نظر کثیف می رسد. اگر طرفدار جگر مرغ نیستید، آن را با ترکیبی از گوشت چرخ کرده عوض کنید.

پخت سوپ برنج وحشی و مرغ

زمستان را با دستور پخت سوپ برنج مرغ وحشی سپری کنید. این غذا مانند یک سوپ نودل مرغ ارتقا یافته است، فقط کمی خامه ای تر. همچنین به جای نودل با برنج خوش طعم پر شده است. در مجموع، این غذا دارای مواد غذایی راحت و ارگانیک است و بافتی مخملی، دلچسب و رضایت بخش درد. سوپ برنج وحشی مملو از برنج وحشی کمی شیرین، سینه مرغ نرم، سبزیجات تازه و ترکیبی عالی از گیاهان است. برای شب‌های گرم‌تر زمستان، این سوپ خامه‌ای را با شراب سفید نپخته سرو کنید.

برنج وحشی
سالاد برنج قهوه ای و سیب

این دستور غذا طعم های شیرین و خاکی را در یک غذای جانبی و دلپذیر ترکیب می کند. اگرچه درست کردن این غذا بسیار آسان است، اما پختن برنج قهوه ای ممکن است چند دقیقه به زمان آماده سازی غذا اضافه کند. اگر کار اضافی را دوست ندارید، برنج سفید را انتخاب کنید. من با برنج سفید این سالاد را آماده کردم و بسیار لذت بردم. وقتی همه چیز را آماده کردید، تنها چیزی که لازم است مخلوط کردن و هم زدن است. این سالاد قطعا یک دستور العمل بدون زحمت است که از درست کردن آن لذت خواهید برد.

سالاد برنج قهوه ای و سیب

با لوبیا و لیمو و برنج چی درست کنم ؟

برنج مکزیکی در کنار تاکویتو، تاکو یا بوریتو به عنوان یک غذای جانبی سرو می شود. مقاومت در برابر برنج مکزیکی سخت است. شما برای خوردن این غذا نیازی به بازدید از یک رستوران مکزیکی ندارید، زیرا این دستور پخت بسیار آسان است. تنها چیزی که لازم است کمی هم زدن برای پختن یک وعده غذایی برنج سبک و پر از گوجه فرنگی است. مانند غذاهای دیگر، می توانید برنج مکزیکی را مطابق با سلیقه خود سفارشی کنید. از برنج قهوه ای برای یک غذای جانبی سالم تر استفاده کنید یا به آن کمی پروتئین اضافه کنید تا به یک وعده غذایی کامل تبدیل شود.

آرانچینی

پخت گلوله های برنج را تا به حال دیده اید. به این غذا آرانچینی می گویند! خوردن این تنقلات ایتالیایی بسیار لذت بخش است. این غذا نان سرخ شده ی پر از برنج و پنیر است. این توپ های کوچک را می توان با سایر مواد خوشمزه نیز دم کرد.

 

آرانچینی با برنج
قیمه برنج وحشی

در تعطیلات، قیمه برنج وحشی همیشه در خانه من پخته می شود. این غذا مرطوب و خوشمزه است، با طعمی خاکی و کمی شیرینی ملایم. چه اهل چاشنی باشید چه نباشید، ظرف چند ثانیه برای این غذای جانبی برمی گردید! گلابی خشک برای این دستور غذا یک چیز ضروری است، اما گاهی اوقات به سختی پیدا می شود. برای راحتی کار از کرن بری خشک استفاده کنید. برای اینکه باز هم مبهوت نباشید که با برنج وحشی چی درست کنم ، آنها به خوبی خود را در این غذا نشان می دهد.

برنج سالسا

اگر یک آخر هفته شلوغ دارید، هنوز هم می توانید یک غذای جانبی فوق العاده با دستور پخت آسان درست کنید و به همراه میهمانان خود لذت ببرید. حتی می توانید سس سالسا را از فروشگاه تهیه کنید، که به شما قول می دهم برای این دستور پخت غذا هم قابل استفاده است. نتایج همچنان باورنکردنی خواهد بود. شما کمی برنج سفید سبک و کمی نان تست با آب مرغ و سالسا انتخابی تان، را میل می کنید و لذت می برید. افزودن مرغ ریش ریش یا گوشت چرخ کرده پخته نیز می تواند این غذای جانبی را به یک وعده غذایی کامل تبدیل کند.

 

جامبالایا

جامبالایا یک دستور غذای کلاسیک با مرغ، سوسیس، میگو و برنج است. آماده سازی این غذا آسان بوده و شامل تمام طعم های کلاسیک آشپزی کاجون/کرئول واقعی از جمله چاشنی کاجون است و پخت برنج جامبالا با پیاز ریز خرد شده، فلفل دلمه ای و کرفس شروع می شود. جامبالایا یک غذای اساسی است که مستقیماً از نیواورلئان می آید. این دستور غذا با الهام از غذاهایی مانند پائلا و ژولوف، طعم های آفریقای غربی و اسپانیایی را ترکیب می کند.

جامبالایا در اصل ترکیبی از گوشت، سبزیجات و برنج است. به طور سنتی، سبزیجات سنگین نیست. شما فقط به مواد پخت و پز کریول یعنی  پیاز، کرفس و فلفل دلمه ای سبز نیاز دارید. از نظر گوشت می توانید دو تا سه نوع گوشت اضافه کنید و از طعم های سوسیس، مرغ و میگو در آن لذت ببرید!

جامبالایا

پخت آرروز کالدو با برنج

این غذای برنجی فیلیپینی از سر تا پا شما را گرم می کند! این غذا به برنج سفید و آب مرغ نیاز دارد و تا زمانی که غلیظ و خامه ای شود پخته می شود. معمولاً آرروز کالدو در فیلیپین با پیاز و زنجبیل پخته می شود تا طعم های مکمل ایجاد کند. چیزی که این غذا را فوق‌العاده می‌کند، بسته چاشنی‌هایی است که در آن تکه‌های سیر برشته شده، تخم‌مرغ آب‌پز و کمی کالامانسی نقش‌آفرینی می‌کنند.

پلو بادام

برای غذاهایی که با انواع گوشت تهیه می شود، باید پلو بادام را امتحان کنید. این غذای چاق کننده و زیبا یک غذای جانبی سریع است که می توانید در کمتر از ۳۰ دقیقه آن را درست کنید. مواد به راحتی در انباری آشپزخانه شما پیدا می شود. اگر این غذا به یک غذای اصلی در خانه شما تبدیل شود، تعجب نخواهم کرد. زمانی که شام به سبک هاوایی است می توانید تکه های آناناس را به مخلوط برنج اضافه کنید و با گوشت خوک و وویلا سرو کنید!

با برنج و زنجبیل چی درست کنم ؟

برنج زنجبیل گرم، معطر و کمی فلفلی، در هر لقمه ای آرامش می بخشد. افزودن پوست توفوی سرخ شده و سس سویا این غذا را فوق العاده خوشمزه می کند. شما می توانید آن را به تنهایی بخورید! برای دستیابی به طعم و بافت مناسب، استفاده از زنجبیل جوان که آبدارتر است و طعم ملایمی دارد، ایده آل است.

زیره برنج

برنج زیره یک غذای برنجی روزمره در شمال هند و پاکستان است. وقتی این غذا را یاد بگیرید دیگر نمی پرسید با برنج چی درست کنم ؟ این دستور که به عنوان برنج جیرا نیز شناخته می شود، به دانه های زیره (به هندی جیرا) و البته برنج نیاز دارد. شما می توانید از هر نوع برنجی که دوست دارید استفاده کنید. اگر قبلا زیره نخورده اید، منتظر یک غذای فلفلی با نت های شیرین و تلخ باشید. این غذا را با کاری تند سرو کنید، و طعم خوشمزه تری را امتحان کنید.

پخت برنج کنفتی کارائیب

این برنج رنگارنگ و آسان برای که مملو از طعم های کارائیب است، سرشار از کربوهیدرات می باشد! این غذا اساساً برنج نارگیلی است که با آب آناناس، سیر، نمک، کاین و فلفل دلمه ای پخته می شود. در همین حال، “کنفتی” معجونی است که از فلفل دلمه ای و پیاز سرخ شده در کره تهیه می شود. این غذای استوایی را گرم یا سرد سرو کنید، زیرا غذایی فوق العاده در هر دمایی است!

این مطلب را حتما بخوانید  رژیم غذایی های پرطرفدار و تأثیر گذار برای لاغری

برنج قهوه ای با اسفناج و پنیر پارمزان

با برنج قهوه ای، اسفناج و پنیر در یک وعده غذایی چی درست کنم ؟ چه سوال جالبی حتی حساس ترین آدم ها هم این غذا را دوست خواهند داشت! این دستور غذا در تلاش است تا با استفاده از یک قابلمه، یک غذای سالم و در عین حال خوشمزه به لیست غذاهای شما اضافه کند. نتیجه یک غذای جانبی مخملی، لطیف و دلچسب است. بعد از پخت آن را پنیری کنید. برای کمی ترد شدن، روی آن را با مقداری آجیل کاج پر کنید.

بروکلی پنیری و برنج

این برنج بروکلی پنیری آسان یک سریع و خوش طعم است، آن هم وقتی که وقت کافی ندارید یک کاسرول چدار کلم بروکلی کلاسیک درست کنید. پس دیگر نپرسید با برنج چی درست کنم . پنیر قطعا همه چیز را بهتر می کند و این دستور غذا یک مدرک برای این ادعا است. نیمی از برنج، نیمی از سبزیجات و پنیر پارمزان را با هم ترکیب می کنید و یک غذای جانبی سبک و در عین حال خوشمزه ایجاد می کند. البته می توانید با افزودن پروتئین های کبابی این غذا را به یک وعده غذایی کامل نیز تبدیل کنید. در نسخه گیاهی این غذا پنیر را با مخمر تغذیه ای جایگزین کنید و کره بیشتری اضافه کنید.

پخت برنج کره سیر

برنجی با طعم سیر و کره بدون زیاده روی، همان چیزی است که برای یک وعده غذایی عالی نیاز دارید.  بسته به ذائقه شخصی خود می توانید سیر یا کره یا هر دو را اضافه تر کنید! برخی از کشورها، مانند فیلیپین، تقریبا هر روز برنج سیر می خورند. با قضاوت بر اساس طعم آن، تعجب آور نیست. به علاوه، می توانید آن را با هر غذای اصلی ست کنید. این برنج همراه مناسبی برای غذاهای آسیایی، فرانسوی، مکزیکی است. شما غذای محبوب خود را در بخش نظرها نام ببرید!

با برنج چی درست کنم

غذای دریایی پائلا

این غذا یکی از معروف ترین غذاهای اسپانیایی است که در اصل از منطقه والنسیا به منوی ما آمده است. به طور سنتی، این غذای برنجی ترکیبی از برنج سفید، مرغ، سبزیجات و زعفران است.برای پخت این برنج، از غذاهای دریایی استفاده خواهید کرد! میگو، خرچنگ دریایی، فیله ماهی، صدف را انتخاب کنید. انتخاب برنج شما نیز مهم است. شما نباید برنج خامه ای انتخاب کنید، زیرا برنج خامه ای برای پخت ریزوتو مناسب است. از طرف دیگر، پائلا باید برنج خشک و جدا داشته باشد.

برنج چسبناک نارگیل با انبه

وقتی اسم انبه و برنج را می شنوید، شاید بپرسید با برنج و انبه می توانم چی درست کنم. جواب شما ساده است. شام و دسر در یک وعده؟ این دستور پخت برنج چسبناک نارگیل با انبه را به شما یادآوری می کنم. این دستور غذا تنها با استفاده از چهار ماده تهیه می شود، کمی برنج چسبناک گرم و انبه خنک که یک ترکیب بهشتی است! غذا را با دانه های کنجد یا شیر نارگیل کامل کنید.

پخت برنج کریسپی

خوراکی های ترد و برنج دسری بی نهایت خوشمزه در یک شب طولانی است. اگر می خواهید برنج کریسپی خود را به چیزی بسیار بهتر تبدیل کنید، این دستور غذا همان چیزی است که به آن نیاز دارید. پیروی از نسبت صحیح گل ختمی به غلات یک مرحله بسیار مهم است تا خوراکی‌های شما لطیف و ترد باشند، اما خیلی خشک نشود. افزودنی هایی مانند چیپس شکلات، توت خشک یا غلات آسیاب را فراموش نکنید. بچه ها این دسر را دوست خواهند داشت و آن را در چند ثانیه تمام می کنند!

برنج کریسپی

پخت پودینگ برنج

یک کاسه دسر گرم که از راحتی صحبت می کند. پودینگ برنج، شب های دلپذیر و رضایت بخشی را برای شما به ارمغان می آورد. این دسر در نقاط مختلف جهان شهرت دارد و به همین دلیل تنوع متفاوتی دارد. در برخی کشورها این غذا را سرد سرو می کنند، اما برای من باید داغ و خامه ای، دم کرده با دارچین، جوز هندی و کشمش باشد. این غذا به سادگی برای یک شب سرد عالی است. عاشق کشمش نیستید؟ شما به راحتی می توانید این دستور غذا را با اضافه کردن میوه های دیگر، تازه یا خشک، تغییر دهید. برای تنوع گیاهی، می توانید از شیر نارگیل یا شیر بادام شیرین نشده استفاده کنید.

برنج زعفرانی ایرانی یا ته چین

برنج زعفرانی ایرانی که ته چین نیز نامیده می‌شود، در واقع یک محصول نمایشی است. یک پوسته طلایی دوست داشتنی با برنج زرد و طعم های پر جنب و جوش که درون آن است. اما این همه چیز نیست. این برنج مملو از زرشک است که آن را با مخلوط ماست دم می دهند تا به طعم اصیل ایرانی دست پیدا کنند. شما می توانید آن را ساده بخورید، زیرا بسیار خوشمزه است! اگر دوست دارید یک مهمانی غذای ایرانی در خانه داشته باشید، این برنج پخته شده را با شاورما بره یا دونر کباب یا مرغ سرو کنید.

برنج زعفرانی ایرانی یا ته چین

سالاد برنج کابوی

به کابوی ها اعتماد کنید تا یک سالاد سبک را به یک غذای دلچسب تبدیل کنید! این سالاد، سالادی نیست که شما به عنوان پیش غذا یا غذای جانبی سرو کنید. این سالاد یک وعده غذایی کامل است که به تنهایی می توان آن را سرو کرد. این دستور غذای جنوب غربی، ترکیبی از سبزیجات رنگارنگ، لوبیا، برنج قهوه ای و سس لیموترش برای تهیه یک سالاد سنگین است. با تمام رنگ‌ها، طعم‌ها و بافت‌های مختلف، این سالاد نه تنها رضایت‌بخش خواهد بود، بلکه فراتر از انتظارات است.

برنج اسفناج با فتا

با برنج اسفناج و فتا به غذای معمولی خود طعم مدیترانه ای بدهید. ترکیبات این غذا به شرح زیر است:

  • برنج سفید
  • اسفناج
  • فتا

چند افزودنی وجود دارد که این غذا را بیشتر از آنچه تصور می کنید، خوشمزه تر می کند. این غذای برنجی که با سیر و لیمو نیز طعم دار می شود، بسیار لذیذ است. غنی و خوش طعم است، اما سیر و لیمو طعم بیشتری به آن می‌دهد.

برنج اسپانیایی

برای پخت این غذا از غذاهای برنجی اسپانیایی استفاده کردیم که به چرخه وعده های غذایی هفتگی هم اضافه می شود. این غذا با برنج سفید و دانه بلند که در روغن آن را سرخ کردیم، درست خواهد شد. این فرآیند به برنج طعمی آجیلی و رایحه ای بهشتی می دهد. سپس در سس گوجه فرنگی، آب مرغ و ادویه آن را می‌پزند. اینجاست که طعم بسیار زیادی را جذب می کند و به شدت اعتیاد آور می شود. برنج اسپانیایی را با هر خوراکی گوشت یا سبزیجاتی برای یک مهمانی رضایت بخش سرو کنید.

با برنج چی درست کنم

کاسه برنج آسان

من عاشق کاسه برنج هستم. مفهوم پر کردن یک کاسه برنج با انواع تاپینگ روح من را به وجد می آورد. هیچ محدودیتی برای استفاده از تاپینگ ها در اینجا وجود ندارد. شما می توانید به همان اندازه که دوست دارید ساده یا خلاقانه انتخاب کنید. می توانید تماماً پروتئینی، یا تماماً گیاهی یا ترکیبی انتخاب کنید. واقعاً این غذا به شما بستگی دارد. اما، اگر به دنبال ایده جدید هستید، این دستور غذا شما را راضی می کند. این کاسه برنج گیاهی است، اما به این معنی نیست که کسل کننده است! کاسه شما مملو از برنج، لوبیا، گوجه فرنگی، آووکادو و ذرت است و من آن را شادی در کاسه می نامم.

بی بیم باپ

اگر از طرفداران پر و پا قرص غذاهای کره ای هستید، باید بدانید که بی بیم باپ چقدر خوشمزه است. اولین باری که این غذا را خوردم، نمی‌توانستم دست از آن بردارم. در آن لحظه می دانستم که قرار است برای همیشه بخشی از زندگی من باشد. این غذا به معنای “برنج مخلوط با گوشت و سبزیجات” یک کاسه برنج سنتی کره ای پر از سرگرمی و رنگ است. رویه ها شامل گوشت چرخ کرده، جوانه لوبیا، هویج، جلبک دریایی و سسی به نام گوچوجان است. تاپینگ های زیادی وجود دارد که می توانید به لیست اضافه کنید. من که نمی توانم در برابر جذابیت طلایی آن مقاومت کنم! شما با وجود این غذا باز هم می گویید با برنج چی درست کنم ؟

برنج کاری

باز هم می پرسید با برنج و ادویه کاری چی درست کنم ؟ باید بدانیم از کره تا هند، برنج کاری یک غذای ساده و در عین حال فوق العاده معطر و خوش طعم است. این پلو از برنج باسماتی درست می شود که در پودر کاری و سایر ادویه های هندی در آن استفاده می شود. باز هم بسیار ساده است، اما طعم آن بسیار خوشمزه است. در واقع، شما می توانید این غذا را فقط با یک تکه تخم مرغ سرو کنید. این غذا آنقدر خوشمزه است که برای تکمیل آن نیازی به ترکیب آن با غذاهای دیگر ندارید.

پخت اونیگیری با برنج

ژاپنی ها استاد غذاهای برنجی هستند و این اونیگیری گواه روشنی برای این ادعا است. در صورتی که با این غذا آشنا نیستید، باید بگویم که اونگیری یک توپ برنج با یک فیله شور است، که به صورت گرد یا مثلثی در می آید و بیشتر اوقات در نوری پیچیده می شود. نکته مهم در مورد این غذا این است که هیچ محدودیتی برای موادی که استفاده می کنید، وجود ندارد. اکنون زمان مناسبی است که از غذاهایی که در یخچال دارید استفاده کنید. من دوست دارم اونیگیری را با سالاد تن ماهی و مرغ سوخاری پر کنم. اگر ایده های دیگری دارید، آنها را در بخش نظرات کامنت کنید.

اونیگیری

 

کاسه سوشی رول کالیفرنیا

در این بخش یک غذای دیگر با الهام از غذاهای ژاپنی وجود دارد که مطمئنا از آن لذت خواهید برد. این کاسه برنج با گوشت خرچنگ، نوری، سبزیجات تازه، آووکادو و مایو خامه‌ای سریراچا تهیه می شود. تمام عناصر یک رول کالیفرنیا را دارد، اما به شکل کلاسیک سرو می شود.برای تردی بیشتر، روی کاسه دانه‌های کنجد برشته بپاشید.

پخت هورچاتا با برنج

آیا می دانستید می توانید برنج را به یک نوشیدنی تبدیل کنید؟ به هورچاتا، یک نوشیدنی اصیل مکزیکی که پر از طعم ادویه است، سلام کنید. هورچاتا که از برنج سفید پوره، شیر، بادام، دارچین و شکر تهیه می شود و خوراکی خامه ای و مغزداری است که ذائقه شما عاشق آن خواهد شد. همچنین لازم نیست برای ساخت این غذا یک آشپزخانه حرفه ای باشید! تنها چیزی که هورچاتا نیاز دارد، ۱۰ دقیقه زمان است که شامل فشار دادن دکمه مخلوط کن می شود.

هورچاتا

پخت برنج کاجون

 

فقط از رنگ این ظرف می توانید متوجه شوید که به طرز دیوانه کننده ای طعم و مزه دارد. با چاشنی پاپریکا، آویشن، سیر، برگ بو و فلفل، این غذای برنجی پر از طعم و مزه است. فلفل دلمه ای و پیاز به این مهمانی ملحق می شوند و طعم شیرین و فلفلی به غذا می بخشد. برنج کاجون را با میگو یا مرغ و ادویه کاجون را برای تجربه کامل لوئیزیانا سرو کنید.