یکی از روزهای بهار که همیشه برای مردم خاطرات زیبایی را به همراه دارد، روز سیزده بدر است که خانواده ها با هم جمع می شوند و به یک گوشه دنج طبیعت می روند. اگر شما هم در تهران هستید و به دنبال جواب مناسبی برای سوال سیزده بدر در تهران کجا بریم هستید، در ادامه با ما همراه باشید، تا به شما پارک های جنگلی تهران را معرفی کنیم.

ارتفاعات شهرک شهید محلاتی برای سیزده بدر در تهران

برای اینکه سیزده بدر خود را در این منطقه زیبا بگذرانید باید به دامنه ای که بین دو کوه دارآباد و سوهانک است، بروید. این شهرک از دامنه شروع می شود و به سمت قله های تپه هایی که در منطقه هستند، گسترش پیدا می کند. ارتفاعات شمال شهرک هستند و جنوب شهرک به اتوبان لشکرک ختم می شود. در این شهرک یک پارک زیبا با چشم انداز تهران وجود دارد، که برای گردشگران و میهمانان نوروزی بسیار جذاب است و هر ساله تعداد زیادی گردشگر ایرانی و خارجی را در روز ۱۳ فروردین به خود جذب می کند.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در پارک جنگلی خرگوش دره تهران کجا بریم

یکی دیگر از پارک های جنگلی تهران که بیش از ۱۰۰ هکتار مساحت دارد، پارک جنگلی خرگوش دره است که این پارک جنگلی در منطقه ۲۲ تهران و درست کنار مجموعه آزادی و در آزادراه تهران و کرج قرار گرفته است. در این پارک جنگلی زیبا می توانید در سایه درخت های سرو و کاج و اقاقیا بنشینید و از بخشی از کمربند سبز تهران لذت ببرید.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

گذراندن سیزده بدر در پارک جنگلی کوهسار

اگر می خواهید سیزده بدر خود را در یکی از پارک های جنگلی غرب تهران بگذرانید، این پارک جنگلی گزینه مناسبی است، زیرا بسیار آرام است و این آرامش را به گردشگران هم منتقل می کند. این پارک جنگلی بسیار بکر است و هنوز در آن رستوران و کافی شاپ و حتی سرویس بهداشتی ساخته نشده است. اما پارک جنگلی کوهسار می تواند میزبان شما برای یک اتراق یا مکانی برای ورزش کردن باشد. برای اینکه به این پارک جنگلی بروید می توانید به بزرگراه آبشناسان بروید.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در پارک جنگلی لتمان کن تهران کجا بریم

برای اینکه در این پارک جنگلی وقت بگذرانید و پیک نیک سیزده بدر دلنشینی داشته باشید، می توانید به هر قسمت از این فضای دلنشین بروید. پارک جنگلی لتمان کن با فضای مناسبی که برای تفریح و استراحت خانواده ها و دوستان دارد، به یک پاتوق دنج تبدیل شده است. شما می توانید در این پارک جنگلی از مسیرهای مخصوص پیاده روی کنید و یا از امکانات آن استفاده کنید و تعطیلات خوبی را در روز طبیعت بگذرانید.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

پارک جنگلی چیتگر مکانی زیبا برای گذراندن سیزده بدر

یکی دیگر از پارک های جنگلی که می توانید برای سیزده بدر می توانید با دوستان و آشنایان به آنجا بروید، پارک چیتگر است. این پارک بزرگترین پارک جنگلی آستانه است که شما می توانید هر فصلی از سال به آنجا بروید. از ویژگی های این پارک می توان می توان به پیست دوچرخه سواری بزرگ و پر از هیجان آن نام برد، که برای سپری کردن لحظات خوش مکان مناسبی است.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در پارک جنگلی لویزان تهران کجا بریم

یکی دیگر از جاهایی که می توان در تهران برای سیزده بدر برای پیک نیک رفت پارک جنگلی لویزان است که در بخش شمیرانات قرار دارد. این پارک که در شمال شرق تهران قرار دارد، از قسمت شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به شمس آباد، از شرق به شهرک امید، باغ پرندگان و از غرب به ده لویزان می رسد، که شما می توانید برای سیزده بدر به این جاذبه های گردشگری هم بروید. جالب اینجا است که این پارک جنگلی در ۱۳ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و به بزرگترین فضای سبز تهران مشهور شده است.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

دشت هویج مکانی دنج و زیبا برای سیزده بدر

اگر بخواهید سیزده بدر خود را در هوای پاک لواسان و کمی بالاتر از روستای افجه بگذرانید، می توانید به رشته کوه البرز مرکزی رفته و در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا دشت گرچال یا دشت هویج را پیدا کنید.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در بام تهران کجا بریم

وقتی به بام تهران یعنی بخش بالایی ولنجک رسیدید می توانید ابتدای تله کابین توچال را ببینید. شما می توانید در روز طبیعت در بام تهران، مناظر زیبای کوهستانی را ببینید و از بالاترین نقطه شهر، به تهران نگاه کنید. تهرانی ها و حتی گردشکران زیادی برای دیدن طبیعت و مناظر زیبا، جاده ای که به بام می رسد را به عنوان مسیر تفریحی و محلی به صورت پیاده می پیمایند و از طبیعت لذت می برند.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

ژوراسیک پارک تهران مکانی زیبا برای سیزده بدر

اگر در منزل خود کودک و نوجوان کنجکاوی دارید، می توانید برای گذراندن سیزده بدر خود، به پارک ژوراسیک یا بوستان دایناسورهای متحرک بروید. این بوستان یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی است که از سال ۱۳۹۳ در دسترس گردشگران قرار گرفته است. این بوستان ۳۰ هزار متر مربع استو ۲۸ دایناسور متحرک در آن شبیه سازی شده است.

شما می توانید در این پارک با زندگی نامه و غذایی که این ۲۸ دایناسور می خوردند، آشنا شوید. همه تلاش سازندگان این بوده که این ماکت ها شبیه و در اندازه های دایناسورهای واقعی ساخته شوند. جالب اینجا است که این دایناسورها به صورت کاملا طبیعی پلک می زنند و دست و پای خود را حرکت می دهند. حتی یک تخم دایناسور که نوزاد دایناسور از آن بیرون می آید و مجددا به داخل می رود، هم در این پارک دیده می شود. برای رفتن به این پارک کافی است در سعادت آباد و به انتهای بلوار پاکنژاد بروید و در میدان بهرود به سمت بلوار شقایق رفته و کمی پایینتر از پارک پرواز به این پارک برسید.

این مطلب را حتما بخوانید  معرفی رستوران آرینا کیش

البته توجه داشته باشید، ساعت کار زوراسیک پارک ۹٫۳۰ الی ۲۱٫۳۰ است.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در دریاچه شهدای خلیج فارس یا دریاچه چیتگر :

در شمال غرب تهران یک دریاچه مصنوعی ساخته شده و در منطقه ۲۲ شهرداری واقع شده است، که دارای دریاچه ۱۳۰ هکتار مساحت بوده و در کنار آن یک مجموعه تفریحی ۱۲۰ هکتاری ساخته شده است که امکانات بیشماری دارد و همین امکانات آن را به یک قطب گردشگری در تهران تبدیل کرده است. این دریاچه دریاچه شهدای خلیج فارس یا دریاچه چیتگر نام دارد. شما می توانید برای قایق سواری به این دریاچه زیبا بروید. شما از یکی از سه مسیر زیر می توانید به دریاچه چیتگر برسید:

  • همت غرب، شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس
  • اتوبان آزادگان شمالی، خروجی شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس
  • جاده مخصوص کرج، خروجی ایران خودرو شمالی

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در بوستان قیطریه

یکی از بوستان های شمال تهران که در منطقه ۱ شهرداری قرار دارد بوستان قیطریه است و برای گذراندن ۱۳ بدر بسار عالی است. مساحت این بوستان ۱۲۲۶۰۶ متر مربع می باشد و برای رسیدن به آن کافی است به شمال بزرگراه صدر رفته و در انتهای خیابان قیطریه آن را پیدا کنید. این بوستان از شمال به فرمانیه، از جنوب به میدان پیروز و بزرگراه صدر، از شرق به چیذر و از غرب به قیطریه و شریعتی محدود می شود.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در بوستان آب و آتش تهران کجا بریم ؟

یکی از بزرگترین بوستان های شهر تهران که هم مساحت زیادی را به خود اختصاص داده است و هم دارای امکانات بی شماری است، که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تهران به حساب می آید و با مساحت ۲۴ هزار مترمربع در تیرماه ۱۳۸۸ افتتاح شد. نام دیگر بوستان آب و آتش، بوستان حضرت ابراهیم (ع) است که در آن چهار برج آتش، آبنما،فضای بازی با آب، چادری ۷۰۰ متری با روی گردان ۳۷۰ نفری، پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه رانی، فانوس دریایی، آلاچیق،… و محیط سبز دیده می شود و همین امکانات باعث تفاوت این بوستان با بوستان های دیگر شده است.

برای رفتن به این بوستان می توانید به عباس آباد تهران، میدان ونک، اتوبان شهید حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، دست راست، جنب اتوبان بروید. در اولین کوچه بعد از چهارراه جهان کودک هم به بوستان راه دارد که آخر آن خیابان پارکینگ مخصوص خودرو نیز وجود دارد.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در بوستان نوروز

یکی دیگر از بوستان های دیدنی تهران که در غرب بزرگراه شهید مدرس و جنوب پارک آب و آتش قرار دارد، بوستان نوروز است که برای رسیدن به آن کافی است از مجموعه آب و آتش عبور کرده و در ادامه مسیر به سمت جنوب رفته، بعد از اتوبان شهید همت و با گذشتن از یک پل وارد بوستان نوروز و مجموعه پلانتاریوم شوید.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در میدان آزادی

یکی از معروفترین میدان های تهران، میدان آزادی است که در آن برج آزادی با ارتفاع چهل و هشت متر و به عنوان نماد تهران در آن قرار دارد. این میدان برای سیزده بدر بسیار مناسب است.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

دربند مکانی آرام برای سیزده بدر

یکی دیگر از محله های قدیمی تهران بزرگ محله دربند است، که دارای آب و هوایی خنک بوده و یکی از قطب های گردشگری تهران نیز هست.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

درکه مکانی زیبا برای گذراندن سیزده بدر در تهران

اگر می خواهید سیزده بدر خود را در یکی از قدیمی ترین منطقه ییلاقی شمیرانات بگذرانید، سری به درکه بزنید و وقتی از دره مصفایی گذشتید به درکه می رسید که صورت شمالی – جنوبی و در دو طرف مسیر رودخانه قرار گرفته است.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در بوستان ولایت

این بوستان زیبا در حال راه اندازی است و زمانی که تمام فازهایش راه اندازی شود، ۲۷۰ هکتار مساحت دارد. برای اینکه به این بوستان زیبا بروید، کافی است پس از رسیدن به انتهای اتوبان نواب، به تقاطع اتوبان تندگویان بروید. نکته جالب در مورد این بوستان این است که در زمین های پادگان قلعه مرغی ساخته شده و قرار است خط متروی آن به زودی افتتاح شود.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

بوستان نهج البلاغه برای سیزده بدر

یکی از پارک هایی که در دره فرحزاده ساخته شده، بوستان نهج البلاغه است که بین بزرگراه های نیایش، همت و غرب یادگار امام محصور شده است.

سیزده بدر در تهران کجا بریم

سیزده بدر در شمال غربی تهران کجا بریم ؟

سیزده بدر در تهران کجا بریم

یکی از پارک های جنگلی شمال غرب تهران، پارک جنگلی پردیسان است که در لیست بوستان های بزرگ و پر طرفدار تهران قرار دارد. برای اینکه به این بوستان زیبا برسید می توانید از بزرگراه همت و محله شهرک غرب به بخش شمالی آن وارد شوید، از بزرگراه شیخ فضل الله نوری به شرق آن، از مسیل رودخانه پونک بخش غربی آن و از بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران به جنوب این پارک وارد شوید. این بوستان به وسیله بزرگراه یادگار امام که از شمال به جنوب کشیده شده است، این بوستان به دو بخش تقسیم شده که این دو بخش نیز به وسیله دو پل به یکدیگر وصل شده اند. اگر روز سیزده بدر را تنهایی می گذرانید، می توانید با تفریحات یک نفره تهران آشنا شوید.