اگر هنوز با شاهزاده دبی آشنایی ندارید، وقت آن است که این شاهزاده ثروتمند را بشناسید. شیخ حمدان شاهزاده مشهور، ولیعهد و وارث ثروت حیرت‌انگیز دبی به حساب می‌آید. اما در رابطه با زندگی و سرگذشت او چه می‌دانید؟

او در دوره‌ای متولد شد که امارات متحده عربی در حال توسعه فوق‌العاده‌ای بود. ناگفته نماند که او از همان روزهای اول جوانی در مرکز توجهات قرار گرفت و حتی بسیاری از تصمیم‌گیری‌های مهم به او محول شد.

اگر در رابطه با این شاهزاده ثروتمند و مشهور دبی کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم که ادامه مطلب را از دست ندهید!

شیخ حمدان چه کسی است؟

شاهزاده دبی متولد ۱۴ نوامبر سال ۱۹۸۲ بوده و نام اصلی او حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم است. او دومین پسر شیخ محمد بن راشد به حساب می‌آید. در حال حاضر او در میان مردم به “فزاع” شهرت دارد.

فزاع به معنای فردی است که کمک می‌کند. تواضع، سادگی و سخاوت از جمله ویژگی‌هایی است که او را در میان مردم و مهاجران محبوب کرده است. با این حال نمی‌توان زندگی تجملی او را نادیده گرفت. جالب است بدانید که این شاهزاده ثروتمند نه تنها در اجتماع، بلکه در شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام نیز فعالیت دارد و تعداد فالوورهای او به ۱۲ میلیون نفر می‌رسد.

تحصیلات شیخ حمدان

شاهزاده حمدان تحصیلات اولیه خود را در مدرسه پسرانه رشید سپری کرد. او پس از تحصیل در مدرسه دولتی دبی برای ادامه تحصیل خود، آکادمی نظامی سلطنتی را انتخاب کرد و در نهایت نیز از این آکادمی مشهور جهانی فارغ‌التحصیل شد.

جالب است بدانید که بسیاری از خصوصیات ولیعهد دبی از محل تحصیل او سرچشمه می‌گیرد. او همواره اقرار کرده که تعهد، نظم و انضباط، استقامت، مسئولیت پذیری، درک متقابل، دوستی، کار گروهی و کار سخت را از این مدارس آموزشی آموخته است.

با این حال او کشور انگلیس را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کند و در لندن به تحصیل اقتصاد مشغول می‌شود.

مسئولیت‌ها و مقام‌های شیخ حمدان

شیخ حمدان

در سپتامبر سال ۲۰۰۶، حمدان به‌عنوان رئیس شورای اجرایی دبی انتخاب می‌شود. جالب است بدانید که در یک فوریه سال ۲۰۰۸ لقب ولیعهد امارات متحده عربی به او اعطا شد. حمدان به‌عنوان ولیعهد تازه منصوب شده، از افراد کلیدی و مشاوران مالی برای انجام وظایف خود کمک گرفت.

در جولای ۲۰۰۹، او به سمت ریاست دانشگاه هوشمند حمدان بن محمد دست یافت. او همچنین فعالیت‌هایی در حوزه کارآفرینی را از سر گرفت که نتیجه آن راه‌اندازی موسسه شیخ محمد بن راشد بود.

فعالیت‌های حمدان در خصوص راه‌اندازی مراکزی برای بیماران اوتیسم و باشگاه‌های ورزشی را نمی‌توان نادیده گرفت. در نهایت او در سال ۲۰۱۱ جایزه بین‌المللی عکاسی حمدان را بنیان‌گذاری کرد.

خانواده و زندگی شخصی حمدان

شیخ حمدان

شیخ حمدان در خانواده پرجمعیت بزرگ شده است که تعداد خواهرها و برادران او به ۱۲ نفر می‌رسد. حمدان برادری بزرگتر به نام شیخ رشد بن محمد داشت که در سال ۲۰۱۵ در اثر سکته قلبی در گذشت.

شاید جالب باشد بدانید که این شاهزاده مشهور چه سرگرمی‌هایی دارد. حمدان شاهزاده ماجراجویی است که علاقه زیادی به اتومبیل‌رانی، بازی با حیوانات، عکاسی و مسافرت دارد. حتی خوب است بدانید که او شعرهای وطن پرستانه هم می‌سراید!

این مطلب را حتما بخوانید  زندگینامه جولین آسانژ

او در رابطه با سرودن اشعار می‌گوید:

“من شعرسرایی را دوست دارم و به‌واسطه آن سعی می‌کنم که شادی را در قلب مردم زنده کنم و کمی از رنج آن‌ها را کاسته باشم. من شاعر آرزوهای آنان هستم. “

سرگرمی‌های ورزشی

شیخ حمدان

شیخ حمدان در زمینه ورزش نیز درخشش زیادی داشته است. او همواره مشتاق سوارکاری بوده و یکی از اعضای رویال اسکات است. جالب است بدانید که حتی افتخارات بی‌شماری در مسابقات سوارکاری به‌دست آورده است.

اون در سال ۲۰۰۱ موفق به کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی استقامت جهان شد و در بازی‌های آسیایی سال ۲۰۰۶ نیز مدال کسب کرد. در سال ۲۰۱۴ در مسابقات سوارکاری Alltech FEI مدال طلا گرفت.

البته او هدایت تیم‌های سوارکاری را نیز در سابقه ورزشی خود دارد.

خصوصیات شخصیتی شیخ حمدان

ولیعهد دوبی فردی است که به خوبی ویژگی‌های یک رهبر را دارد. طی این سال‌ها او ارتباط خوبی با مردم پیدا کرده و همواره در میان آنها قرار داشته است. حمدان، دغدغه اصلی را خود را کمک به مردم عنوان کرد است.

جالب است بدانید که او در رستوران‌ها، کافه‌ها و خیابان‌های دبی با مردم و مهاجران گپ می‌زند و خود را از آنان می‌داند. نظم، انضباط و وقت شناسی از جمله مهم‌ترین خصیصه‌های شخصیتی اوست.

بسیاری از کارشناسان او را ولیعهدی شایسته برای آینده امارات متحده عربی می‌دانند و امید دارند که با روی کار آمدن او شاهد تحولات گسترده‌ و مثبتی در این منطقه باشند.

ثروت شیخ حمدان

در آخرین بحث در رابطه با شاهزاده دوبی به جالب‌ترین نکته در رابطه با او می‌رسیم. ثروت حمدان را نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده‌اند. به این ترتیب او یکی از ثروتمندترین شاهزادگان عرب حاشیه خلیج فارس به حساب می‌آید.

با وجود ثروت هنگفتی که این شاهزاده دارد، نمی‌توان منکر تعاملات خوب او با مردم دیگر شد. او به خوبی نشان داده است که دغدغه مردم را دارد و حتی اقدامات مختلفی نیز برای رفع آنها انجام داده است.

شیخ حمدان؛ شاهزاده‌ای ثروتمند و مردمی

حمدان ولیعهد امارات متحده عربی است و شاهزاده‌ای است که بعد از مرگ برادرش به این منصب رسید. او به خوبی موفق شده است که جای خود را در قلب مردم باز کند. حمدان طی سال‌های اخیر به مقام‌های مختلفی دست یافته که عملکرد او در هر یک از این موقعیت‌ها مناسب بوده است.

او شاعر، سوارکار و بنیان‌گذار مسابقات و موسسات مختلف فرهنگی و آموزشی در امارات متحده عربی است. علاقه زیاد او به خانواده را می‌توان از پست‌های اینستاگرامی این شاهزاده عرب متوجه شد.

در نهایت به ثروت هنگفت ولیعهد عرب می‌رسیم که او را به یکی از قدرتمندترین مردان منطقه تبدیل کرده است. حمدان به خوبی ثابت کرده که رهبری ایده‌آل برای آینده دوبی است و استحقاق این منصب را دارد.