ارز وینک یکی از ارزهای دیجیتال جدید است که با نماد WIN نشان داده می شود و به عنوان رمز TRC20 در بلاک چین ترون و  توکن BEP2 در بلاک چین بایننس دیده می شود. وینک قصد دارد با معرفی مداوم برنامه های غیرمتمرکز با کیفیت بالا (DApps)، موقعیت خود را در بازار به عنوان یک پلت فرم برجسته بلاکچین تثبیت کند. این امر با استفاده از تجربه تیم طراحی وینک، اکوسیستم و توانایی سایر تیم های توسعه دهنده و کاربران در هدایت این بستر، از طریق مکانیزم مدیریتی منحصر به فرد اجرا خواهد شد.

اما سوالی که پیش می آید این است که، آیا این ارز دیجیتال واقعاً ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم در ادامه به بررسی و معرفی ارز وینک خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال وینک چیست؟

وینک یک ارز دیجیتال یک بستر مبتنی بر بلاک چین است که برای معاملات و تعامل اجتماعی معرفی شده است و به کاربران این امکان را می دهد که در چندین اکوسیستم بلاک چین شرکت کنند. این پلتفرم علاوه بر ارائه یک تجربه عالی، به توسعه دهندگان دیگر امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز جدید را نیز می دهد. وینک هفتمین ارز دیجیتالی است که در صرافی های بایننس لانچپد ارائه می شود. این شانس برای بایننس به صورت قرعه کشی فراهم شد و برندگان در تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۹ اعلام شدند.

همانطور که گفته شد، ارز هم به عنوان یک رمز TRC20 در بلاک چین ترون و هم به عنوان یک ارز BEP2 در بلاک چین بایننس صادر می شود. بنابراین ، می توان گفت که وینک اولین پلتفرمی است که بر روی بلاک چین ترون ساخته شده است.

ارز وینک

چه چیزی وینک را منحصر به فرد می کند؟

وینک در اصل ترون بت نام داشت و اولین برنامه غیرمتمرکزی بود که در سیستم عامل ترون راه اندازی شد. از آن زمان، با تغییر نام پروژه به وینک، این پلتفرم به بزرگترین برنامه غیرمتمرکز، از نظر تعداد کاربران و حجم معاملات تبدیل شده است. اگرچه رقبای بی شماری سعی دارند از وینک پیشی بگیرند، این پلتفرم همیشه یکی از بهترین های بلاکچین بوده است.

همکاری استراتژیک وینک با ترون یکی از مزایای قابل توجه این اکوسیستم است. وینک به توسعه دهندگان جدید اجازه می دهد تا با استفاده از API ها و ابزارهای توسعه یافته توسط تیم خود، پروژه های متعلق خودشان را در این سیستم عامل ایجاد کنند.

لازم به ذکر است که پلت فرم وینک فقط بستری برای معاملات و سرگرمی نیست. توسعه دهندگان این پلتفرم قصد دارند خدماتی مانند وام های خرد، سکه های ثابت، اوراق بهادار و کانال های پرداخت جدید را به کاربران ارائه دهند. در حقیقت، وینک قصد دارد به یک مرکز عالی برای محصولات مالی غیرمتمرکز تبدیل شود.

در سیستم عامل وینک، برخی از ویژگی های اجتماعی، عملیات، تعاملات و رویدادهای آنلاین نیز وجود دارد که همه آنها برای بهبود تجربه کاربر طراحی شده اند. این یک تعهد نسبت به جامعه بود که به ترون بت اجازه داد رشد کند و به وینک تبدیل شود و رشد و توسعه یابد. سرانجام ، ایجاد بستر  وینک در بلاک چین ترون به کاربران این امکان را می دهد تا از مقیاس پذیری حداکثر ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه و ۳ ثانیه برای یک تجربه معامله به صورت آنی استفاده کنند.

مزایای کاربران در بستر وینک چیست؟

تیم وینک کاربران را هسته اصلی پلتفرم خود می دانند و هر برنامه غیرمتمرکز متصل به صرافی، از طریق مکانیزم RainDrop به کاربران پاداش می دهد. پاداشی که کاربران دریافت می کنند متناسب با تعداد وینک های موجود در آن است. بر اساس سازوکار RainDrop  روزانه پاداش هایی در قالب ارز دیجیتال TRX به کاربران واجد شرایط پرداخت می شود.

برای مشارکت در مدیریت پلتفرم این ارز دیجیتال، استیکینگ ارز وینک نیز لازم است. به این ترتیب کاربران نه تنها سرمایه گذار، بلکه اعضای فعال جامعه نیز هستند. این موضوع اجازه می دهد تا پلت فرم در پاسخ به نیازها و خواسته های کاربر رشد کند و فقط بر اساس برخی از ساختارهای پلتفرم متمرکز عمل نکند.

بسته به نحوه ایجاد برنامه های جدید غیرمتمرکز، انتظار می رود افرادی که به ارز وینک پایبند هستند از مزایای بیشتری در آینده برخوردار شوند. این مزایا می تواند به اشکال مختلف باشد، از پاداش بیشتر و افزایش سود زیاد گرفته تا تخفیف های مستقیم در معاملات. در نتیجه کاربران می تواند دارایی های خود را کنترل کنند، در حالی که عضو انجمن می شوند و براساس سرمایه دیجیتال خود به طور منظم درآمد کسب می کنند. بنابراین انتظار می رود که این طرح های تشویقی وفاداری و تعهد اعضای جامعه را نسبت به این بستر افزایش دهد.

در مقایسه با پلتفرم های متمرکز سنتی، کاربران می توانند پیشرفت ها و مزایای زیر را از وینک انتظار داشته باشند:

 • معاملات با قراردادهای هوشمند کار می کنند و کاملا قابل کنترل هستند.
 • کاربران همیشه مدیریت وجوه خود را در اختیار دارند.
 • همه معامله ها با ارزهای دیجیتال کار می کنند.
 • رویدادهای انحصاری و ویژگی های اجتماعی کاربران را به داشتن ارز وینک ترغیب می کند.
 • مشارکت با بیت ترونت تعداد مخاطبان و کاربران را افزایش می دهد.
این مطلب را حتما بخوانید  خطای price impact too high در پنکیک سواپ

ارز وینک

 

توسعه دهندگان ارز وینک چه کسانی هستند؟

از آنجا که وینک یک پلت فرم غیرمتمرکز است، تیم آن نیز باید غیرمتمرکز باشد. اعضای این تیم در سراسر جهان مستقر هستند. تیم وینک دارای چندین دهه تجربه در صنعت ارز دیجیتال و همچنین دارای چندین دهه تجربه در فناوری بلاک چین است. آنچه اعضای تیم را متحد می کند علاقه آنها به ترکیب بلاک چین و معاملات است و اینکه این ترکیب چگونه می تواند این صنعت را متحول کند.

ترون بت کار خود را به عنوان یک پروژه جانبی با سه عضو بنیانگذار آغاز کرد، اما به سرعت به یک تیم ۱۳ نفره تمام وقت تبدیل شد. سرمایه گذاری در صندوق Arcade Tron و تغییر نام پروژه به وینک یک گام مهم و مهیج برای تیم و پروژه بود. این پروژه توسط B Wong ، یک کارشناس ارشد مدیریت رسانه، مدیریت می شود.

الکس یه مدیر عامل شرکت وینک است که سابقه مدیریت صندوق سرمایه گذاری معاملات را در کارنامه خود دارد. مدیر برنامه ریزی وینک اس تنگ است که قبلاً تعدادی از پلتفرم های مبتنی بر تلفن همراه و وب را بنیان گذارد. هدف نهایی کل تیم ایجاد انقلابی در صنعت ارزهای دیجیتال بوده و همچنین تسلط بر فضا با بهترین و کاربرپسندترین پلتفرم موجود است.

رمز وین یا رمز ارز وینک چیست؟

توکن یا رمز وین یک ارز دیجیتال اختصاصی از پلت فرم وینک  است که بر اساس استاندارد ترون و بلاک چین TRC20 طراحی شده است. این رمز کاربردهای بسیاری از جمله استیکینگ و دریافت پاداش، پرداخت هزینه تراکنش، شرکت در مدیریت پلتفرم، تجربه فرصت ها و رویدادهای بی نظیر، پرداخت هزینه های درون صنعت ارز دیجیتال و موارد دیگر دارد.

کل عرضه سکه های ارز دیجیتال وینک در حدود ۹۹۹ میلیارد واحد تخمین زده شده است که تنها از طریق عرضه اولیه صرافی یا از طریق بازارهای ثانویه اضافه برداشت و رویدادهای تبلیغاتی قابل دستیابی است. همانطور که گفته شد ارز وینک اولین بار در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ از طریق پلتفرم بایننس لانچپد به صورت قرعه کشی راه اندازی شد و برندگان در ۳۱ ژوئیه همان سال معرفی شدند.

ساختار توزیع ارز وینک به شرح زیر است:

 • ۲۷٪ برای اکوسیستم
 • ۱۵٪ برای فروش اولیه
 • ۱۲٪ برای جامعه اولیه
 • ۱۰٪ برای اعضای تیم
 • ۹٪ برای همکاری با معامله ها
 • ۷٪ برای توسعه پلتفرم
 • ۶٫۲۵٪ برای پلتفرم
 • ۵% مشارکت های استراتژیک
 • %AirDrop 3.75 و ذخیره سازی

از ۹۹۹ میلیارد واحد وینک عرضه شده تنها ۵ درصد یا ۴۹٫۹۵۰ میلیارد واحد برای فروش عمومی اختصاص داده شده است.

ارز وینک

تاریخچه قیمت ارز وینک :

هنگامی که ارز وینک در آگوست ۲۰۱۹ برای اولین بار به فروش رسید، در محدوده قیمت ۰٫۰۰۰۳ دلار معامله شد. این ارز دیجیتال در ماه های اولیه چندان مورد استقبال قرار نگرفت و قیمت وینک به ۰٫۰۰۰۱ دلار کاهش یافت. به دنبال آن، ارز وینک روند خنثی به خود گرفت و هیچ تغییر قابل توجهی در قیمت آن مشاهده نشد. در فوریه سال جاری، همزمان با افزایش روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، وینک نیز وارد بازار شد و در تاریخ ۵ آوریل بالاترین قیمت تاریخی خود را با ۰٫۰۰۲ دلار ثبت کرد.

از آن زمان به بعد، قیمت ارز دیجیتال وینک (WIN) اندکی افت کرده و در محدوده ۰٫۰۰۱۵ دلار معامله می شود. در صفحه قیمت این ارز دیجیتال، می توانید قیمت آنی آن و سایر اطلاعات مرتبط را مشاهده کنید.

ارز وینک را از کجا بخریم و ذخیره کنیم؟

در حال حاضر، بیشترین حجم معاملات وینک در صرافی بایننس پردازش می شود. این ارز همچنین در صرافی های معروف مانندKuCoin ، Poloniex و HitBTC درج شده است. در این صرافی ها می توانید از ارزهای فیات مانند دلار آمریکا (USD)، دلار کانادا (CAD)، دلار استرالیا (AUD)، یورو (EUR)، پوند (GBP) یا سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) کمک گرفته و ارز وینک را خرید و فروش کنید.

پس از خرید ارزهای وینک می توانید آنها را در صرافی ها نیز ذخیره کنید، اما به دلیل امنیت کم، این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود. توصیه می کنیم برای ذخیره و مدیریت ایمن ارزهای دیجیتال خود از کیف پول اختصاصی استفاده کنید.

در میان کیف پول های مختلف، کیف پول های سخت افزاری امنیت بسیار بالایی را ارائه می دهند و گزینه خوبی برای کسانی است که به دنبال ذخیره سازی طولانی مدت دارایی های خود هستند. خبر خوب این است که کیف پول های سخت افزاری Ledger Nano X و Ledger Nano S از ذخیره ارز وینک پشتیبانی می کنند.

جمع بندی

در این مقاله، ما پروژه وینک و ارز دیجیتال اختصاصی آن، یعنی ارز وینک را معرفی و بررسی کردیم. نمی توان انکار کرد که وینک تیم قدرتمندی دارد و با یک محصول قدرتمند و اثبات شده است و در ترون بت کار خود را آغاز کرد. با کمک تجربه تیم توسعه پروژه و بازاریابی می توان انتظار داشت که وینک یکی از موفق ترین پروژه های آینده باشد.